3. Ботев (Вр) се смили над Верея и вкара само три (ВИДЕО)

Ботев (Вр) се смили над Верея и вкара само три (ВИДЕО)

Врачани се изравниха със Славия, заралии отново показаха разочароваща игра

Ботев Враца не срещна особена съпротива от Верея в първия двубой от XXV кръг на Първа лига.  Врачани владееха инициативата през по-голяма част от двубоя и спечелиха срещата, вкаравайки три безответни гола. Кавдански откри през първата част, а Генов и Атанасов добавиха по едно попадение след почивката. Ботев Враца се изравни по точки с 8-ия Славия (30), докато Верея остава на последната позиция в класирането с 6 точки и нито една победа от началото на сезона.

През първия четвърт час играта бе равностойна, но домакините владееха повече топката и показваха повече острота в атака.

В 16-ата врачани трябваше да съжаляват за пропуск, който направи Валери Домовчийски от 10-ина метра, стреляйки във вратаря на Верея.

Три по-късно Ботев откри резултата. След изпълнение на корнер топката бе отклонена с пета от Даниел Генов, Илия Миланов отклони към Мартин Кавдански, който с глава прати в близкия на вратаря ъгъл за 1:0.
Най-чистото положение за гостите дойде в 33-ата, когато Ковальов шутира по земя, вратарят Красимир Костов успя да отклони леко с плонж, топката се отби в страничния стълб, а Станчев закъсня с шпагата си и не успя да направи добавка.

Две по-късно Симеон Мечев получи в пеналта на Верея, но не уцели добре топката и прати далеч в аут.

След почивката Ботев бързо реши всичко в своя полза. Първо в 50-ата Домовчийски нацели гредата, а три по-късно Даниел Геноев реализира красив гол за 2:0.

В 57-ата Даниел Генов към Петър Атанасов, който с мощен шут прати неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата за 3:0.

Ботев продължи да контролира случващото се на терена, а Верея сякаш изгуби желание да се бори и резултата остана непроменен в оставащите минути до последния съдийски сигнал.

СЪСТАВИ:

Ботев Враца: Красимир Костов, Андреас Васев, Валери Домовчийски (к), Венцислав Керчев, Георги Вълчев, Даниел Генов, Илия Миланов, Йордан Апостолов, Мартин Кавдански, Петър Атанасов, Симеон Мечев

Верея: Генадий Ганчев, Годердзи Мачадзе (к), Шота Гвазава, Дмитрий Иванов, Тимоте Рубин, Жосуе Нтойа, Женя Доброволски, Денислав Станчев, Андреис Ковальов, Ризванович, Аурелие

Дъщеря на легенда на Спартак Вн нажежи страстите преди варненското дерби

Тя поиска да махнат плакатите

ЦСКА благодари на феновете си

Вижте какво написаха "червените"

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение