3. Ботев разпиля Левски, Курдов с нови два гола

Ботев разпиля Левски, Курдов с нови два гола

"Канарчетата" разбиха тима от Карлово с 4:0.

Лидерът  Ботев (Пловдив) продължава с наказателната си акция в Югоизточната "В" група. Днес "канарчетата" разгромиха Левски (Карлово) с 4:0, като с нови две попадения с жълто-черния екип се отчете голмайсторът Атанас Курдов. Другите две попадения за Ботев бяха дело на Рахов и Байрев.

Двубоят започна с хубава атака за Ботев, но Атанас Курдов не успя с глава да засече топката във вратата на Левски. В 10-ата минута отново голмайсторът на „канарчетата” бе близо до гола, но след рикошет топката прехвърли вратаря и излезе в корнер.

В 24-ата минута обаче логичното се случи и Ботев успя да открие резултата. Емил Аргиров напред отдясно и центрира в полето към Атанас Курдов, който с глава простреля вратаря на Левски. Четири минути по-късно отново голмайсторът на „жълто-черните” бе близо до гола, но ударът му с глава мина на сантиметри от десния страничен стълб. До края на полувремето се запомни само един по-опасен изстрел на Васил Гуджев от воле, който обаче не намери рамката на противниковата врата.

В 50-ата минута играч на Левски се опита да изненада Амбарцумян, но вратарят на Ботев внимаваше и улови топката. Четири минути по-късно интригата в мача обаче приключи. Курдов се освободи от прекия си пазач и с елегантен прехвърлящ удар вкара за 2:0. Седем минути по-късно Манчев и Курдов направиха хубаво двойно подаване, но ударът на последния „облия” левия страничен стълб на вратата на карловчани.

В 59-ата минута пък завърналият се в Ботев Йордан Минев можеше да се разпише, но прехвърлящият му удар мина над напречната греда.

В 68-ата минута резултатът стана класически. Удар на бранителят Ангел Рахов бе отразен от защитник на гостите, но при добавката топката попадна в мрежата на Иван Гаганелов. Три минути след това Димитър Байрев стреля опасно, вратаря на Левски отрази удара му, но при добавката играчът на Ботев не сбърка за 4:0.

В 79-ата минута Атанас Курдов подаде към Аргиров, който напредна по лявото крило и центрира в наказателното поле към Васил Гуджев, който се пребори между двама защитници и с мощно воле шутира към вратата. Вратарят на гостите едва изби топката, която се удари в напречната греда.

До края на мача домакините изпуснаха още няколко изгодни положения да направят победа си още по-изразителна.