3. Ботев победи Славия с 2:1 в последния мач от 11-ти кръг на А група

Ботев победи Славия с 2:1 в последния мач от 11-ти кръг на А група

Отборите запазиха темпото от първото полувреме, като представиха разпокъсана и относително безинтересна игра

Играта през първото полувреме бе слаба, с чести прекъсвания и голямо количество дефанзивни и офанзивни грешки от страна на двата тима. Отборите запазиха темпото от първото полувреме, като представиха разпокъсана и относително безинтересна игра.
На почивката при смяна в тима на Славия на терена излезе Ортега на мястото на Галин Иванов.
В 47-та минута Ботев стигна до ново попадение дело на Саидходжа, който, благодарение центриране на голмайстора до този момент Тимонов, отбеляза след удар с глава.

Въпреки, до известна степен, безидейната си игра Славия успя да върне едно попадение. При центриране на Благой Георгиев от пряк свободен удар Кавдански успя да намали разликата до 2:1 в 64-та минута.
След поредни грешки в отбрана, Славия предостави на съперника си ред голови възможности. С изключение на малък брой епизодични контраатаки и центрирания от страна на капитана Благой Герогиев белите на практика не създадоха нищо интересно пред вратата на пловдивчани.

В 65-та минута за Ботев на терена излезе Мауро Алегре на мястото на Гаров. Минути преди края Алегре си изработи втори жълт картон и бе принуден да напусне терена, изравнявайки съставите.

Славия не успя да преодолее слабата си форма и логично загуби срещу по-добре представилия се състав на Ботев.

Попаденията: Тимонов 14” (1:0); Саидходжа 47’ (2:0); Кавдански 64’ (2:1)
Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо