3. Ботев Пд с първа победа при Генчев

Ботев Пд с първа победа при Генчев

След 2:0 над румънци в Банско

Ботев (Пловдив) постигна дебютна победа под ръководството на новия треньор Станислав Генчев.

„Канарчетата“ победиха румънския Политехника Яш с 2:0 в своята втора лятна контрола.

Тя се проведе в Банско, където жълто-червите са на лагер, а точни в тяхна полза бяха Мартин Секулич в 27-ата минута и Димитър Тонев от дузпа в 64-тата.

Така Ботев изравни баланса в подговителните спаринги, които започна със загуба от друг румънски тим – Университатя Крайова, след 0:2.

Днес, в първите 25-30 минути, двата отбора създадоха по едно положение. А само минута след пропуска на Абдулайе Траоре за Ботев, съотборникът му Мартин Секулич откри резултата. Той получи подаване от втора позиция и прати топката край вратаря. До края на първата част въпросните двама нападатели пропуснаха по още веднъж да вкарат за българския отбор.

Ботев стигна до втория си гол в 62-ата минута от дузпа, която беше отсъдена заради игра с ръка на защитник при удар на резервата Думбоя. Димитър Тонев, който също влезе като смяна, вкара за 2:0 с красив прехвърлящ удар над вратаря. До края на мача жълто-черните можеха да вкарат още, но най-напред Траоре стреля в гредата, а след него два пропуска направи Точукву Ннади.

Състав на Ботев (Пловдив): Хидайет Ханкич, Красиан Колев, Мартин Секулич, Уме Емануел, Джеймс Етоо, Самуел Акере, Николай Минков, Абдулайе Траоре, Реда Рабей, Станислав Работов, Роберто Пунчец (второ полувреме: Мартин Панев, Джаспър Ван Хертъм, Точукву Ннади, Думбоя, Димитър Тонев, Перера, Лъчезар Балтанов, Моузес, Джефенсън).

Станислав Генчев: Левски не заслужаваше да загуби от Ботев (ВИДЕО)