3. Ботев - Локомотив 2:2 в пловдивското дерби

Ботев - Локомотив 2:2 в пловдивското дерби

Ботев и Локомотив (Пловдив) завършиха 2:2 в пловдивското дерби. Двубоят се игра пред 15 000 зрители на стадион „Христо Ботев”. Двата тима за пореден път, че това е единственото дерби, което е запазило блясъка си през годините. Срещата бе драматична, както винаги – Ботев поведе, Локомотив обърна, но „канарчетата” се върнаха в мача и накрая бяха съвсем близо до победата, предаде кореспондент на Novsport.com.

Ботев и Локомотив (Пловдив) завършиха 2:2 в пловдивското дерби. Двубоят се игра пред 15 000 зрители на стадион „Христо Ботев”. Двата тима за пореден път показаха, че това е единственото дерби, което е запазило блясъка си през годините. Срещата бе драматична, както винаги – Ботев поведе, Локомотив обърна, но „канарчетата” се върнаха в мача и накрая бяха съвсем близо до победата, предаде кореспондент на Novsport.com.

В хубавия мач не си пролича, че два от най-именитите отбори в България се борят да не изпаднат от „А” група.

Ботев бе по-добрият отбор на терена, но малко не стигна на „канарчетата” да постигнат отново победа като последната в актива им – от 2006 г., когато спечелиха с 3:2.

Началото на срещата бе белязано от димки и бомбички, хвърлени на терена от феновете на двата отбора. Впоследствие мачът започна с известно закъснение, за да може да се разсее димът.

Първата по-сериозна възможност се откри пред тима Ботев. В 4-ата минута Тимонов стреля опасно от пряк свободен удар, но изстрелът му премина на сантиметри от вратата на Локо. В 16-ата „канарчетата” пропуснаха страхотна възможност за гол. Минев центрира от корнер и Саидходжа стреля с глава, но уцели гредата, а след рикошета Василев можеше да довкара топката, но Ставрев се намеси отлично.

В 29-ата минута Ботев все пак успя да поведе в резултата. Минев центрира отдясно и сложи топката на главата на връхлитащия Кръстев, който разстреля вратаря Ставрев и прати топката в мрежата – 1:0.

Локо пропусна да се върне в мача след само 3 минути, когато Тодоров не уцели вратата от непосредствена близост. В 35-ата минута уникално попадение на Том от пряк свободен удар върна равенството в мача. Три минути преди края на полувремето нападателят на „смърфовете” Делибашич можеше да даде преднина да своя отбор, но топката му бе избита в последния момент и така резултатът остана непроменен.

В началото на второто полувреме Локомотив поведе. В 49-ата минута топката стигна до Димитър Илиев след подаване в наказателното поле. Останал сам срещу вратаря нападателят на сгреши. След попадението домакините имаха претенции засада при паса.

След нещастния втори гол, играчите на Ботев изпаднаха в дупка за известно време. Първото по-опасно положение дойде в 61-ата минута, когато Йордан Минев стреля от 20 метра в аут след фаул.

В 71-ата минута ганаецът Ерик Кабу извади тима си от летаргията. Със страхотен удар от 25 метра той нацели сглобката на вратата, Минев навлезе на скорост в наказателното поле и бе спънат, а реферът Антон Генов посочи бялата точка. Зад топката застана голмайсторът на отбора Саидходжа, който не сгреши с удар по земя в долния десен ъгъл.

След попадението Локо се активизира за няколко минути. В този интервал Искрен Писаров бе изведен отляво срещу Тошев, но когато се опита да мине вратаря, си пусна дълго топката и тя излезе в аут.

В 84-ата минута Ботев можеше да обърне мача. След центриране централният защитник на Локомотив Мечеджиев се извиси над всички, но изчисти топката в сглобката на своята врата, след което последва корнер. При изпълнението му Саидходжа намери топката от воле но тя мина на метър встрани от вратата.

Две минути след критичното положение Ерик Кабу направи резултата 3:2. Голът обаче не бе зачетен, след като ганаецът плонжира и се опита майсторски да вкара с ръка попадението. Генов обаче видя нарушението и му показа жълт картон.

В 89-ата минута бразилецът Том получи втори жълт картон и напусна терена. В последните няколко минути Ботев продължи да натиска. Секунди преди края на двубоя Кабу отправи страхотен диагонален удар от 15-ина метра, но Стоян Ставрев спаси.

Така двата отбора се оттеглиха при равен резултат. Феновете и играчите на Ботев съжаляваха, а тези на Локомотив се радваха на спечелената точка.
Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо