3. Ботев игра и победи с 6:1 за Данчо Ушото (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ботев игра и победи с 6:1 за Данчо Ушото (ВИДЕО+СНИМКИ)

Анисе и Ромарио се отличиха с по два гола, вратарят на Черноморец скъса мускул

Ботев (Пловдив) разгроми Черноморец с 6:1 и се изравни по точки с Левски и градския съперник Локомотив на третото място в класирането. С по два гола се отличиха Анисе и Ромарио, а по един добавиха Сърмов и Педро. Единственото попадение за бургазлии, паднало за 1:3, бе дело на Амари, който веднъж удари и греда.

Преди мача и в 12-ата минута бе почетен починалият фен на Ботев Йордан Стайков, който си отиде от този свят през седмицата. Сякаш „канарчетата” играха за него и до последно търсеха вратата на Черноморец.

„Жълто-черните” неизменно допускат гол в последните си вече 5 шампионатни срещи. „Акулите” пък нямат суха мрежа в 11 мача за първенство.

Ботев опита да натисне от самото начало и в защита създаваше предпоставки за контраатаки. Стаховяк нямаше проблеми да улови шут на Балтанов пред наказателното поле преди Иршак да бъде изведен на чиста позиция на другата врата и вещата намеса на Янко Георгиев да предотврати откриващ гол.

Вратарят на „акулите” обаче сбърка малко по-късно, когато Анисе го изпревари при центриране на Иршак отляво и да отбележи с летящ плонж на близката греда.

Гостите се мъчеха в създаването на положения пред вратата на Стаховяк, като бяха попарени от нов гол в 35-ата минута. Иван Цветков изведе като по конец Анисе, който чукна топката покрай вратаря за 2:0.

Точно преди почивката Петър Атанасов поиска дузпа, след като финтира Енрике в наказателното поле. Повторенията показаха, че има докосване от страна на защитника на Ботев. Главният рефер обаче прецени, че няма основания за 11-метров наказателен удар и вдигна жълт картон на претендиращия нападател.

Веднага след това Георгиев оголи вратата си, след като трябваше да избива удар на Вандер. Ромарио опита да го прехвърли технично, но не улучи.

Три минути след подновяването на играта Ботев вкара трети гол. От второто положение пред себе си Ромарио отбеляза осмия си гол в „А” група. Той бе изведен в коридор от Вандер и с едно докосване между краката на вратаря направи 3:0.

Черноморец бързо намали. Амари напредна сам срещу Стаховяк и търколи покрай него с вътрешен за 1:3.

Ботев бързо си върна аванса от три гола. След грешка на Пехливанов Сърмов вкара отблизо.

Гостите от Бургас продължиха да се държат достойно. Два удара на Амари застрашиха вратата на Ботев, като веднъж, когато много красиво намери топката от въздуха, тя се отби от страничната греда.

Резултатът беше станал 5:1, след като необезпокояваният Ромарио надскочи защитата на Черноморец и с глава накара Георгиев да отгледа топката в десния му ъгъл.

Наставникът на „акулите” Димитър Димитров получи поредна неприятна новина, след като лекарският щаб установи, че вратарят Янко Георгиев е скъсал бедрен мускул при едно изнасяне на топката. Резервата Ник Дашев допусна елементарен гол в 81-ата минута, дело на друга резерва – Луис Педро.

С успеха Ботев събира 31 точки, колкото имат Левски и Локо (Пд), като „канарчетта” заемат 3-ото място пред „сините” и „черно-белите”.

Черноморец отново се върна на погрешния път и остава със своите 15 на 12-ото място.