3. Бижутерско 2:0 над Пирин (видео)

Бижутерско 2:0 над Пирин (видео)

Левски на 2 точки от Локо (Сф) и четири зад ЦСКА в битката за Европа

Левски победи Пирин с 2:0 в среща от 27-ия кръг на родната „А” група.

Мачът се игра пред едва 1000 зрители на стадион „Георги Аспарухов”. През първата част на два пъти в мрежата на „орлетата” се разписа Христо Йовов, а през второто полувреме ново попадение не падна. Бижутера откри резултата в 36-ата минута, а в 44-ата за втори път прониза Благой Макенджиев.

Шампионите продължават да са на 4-а позиция във временното класиране с вече 50 точки, на две от третия Локомотив (София) и на 4 зад ЦСКА в битката между трите тима за участие в евротурнирите. Пирин доиграват шампионата като са на 10-о място с 37.

Още от самото началото на срещата шампионите овладяха центъра на терена и започнаха да атакуват вратата на „орлетата”. Антонов не уцели вратата още във 2-ата минута от добра позиция, а в 15-ата се възползва от грешка на Макенджиев, насочи топката към опразнената мрежа, но Митревски изчисти на метър пред голлинията. Малко по-късно и Милиев пропусна с глава, а за половин час игра гостите от Благоевград създадоха една единствена опасност, при която Кондев влезе добре в наказателното поле, но центрирането му не намери играч в бяло.

В 36-ата минута резултатът бе открит. Йовов получи топката от Гаджев в пеналта, стреля по земя с левия крак и коженото кълбо мина под плонжа на Макенджиев за 1:0. Пирин можеше да се върне в мача в 43-ата минута, когато Коцев стреля от около 10-ина метра, но Бензукан застана на пътя на топката и предотврати проблеми за Петков.

60 секунди по-късно „сините” вече водеха с 2:0. Димитров центрира отляво, Йовов си поведе топката отлично с гърди в малкото наказателно поле, стреля от малък ъгъл и въпреки намесата на стража на Пирин, кълбото за втори път спря в мрежата му.

Така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 2:0 за Левски.

Отборът на Георги Иванов – Гонзо и Тони Здравков намали оборотите в първите 20 минути на втората част. Двамата се опитаха да освежат редиците на шампионите като в игра се появиха Жоазиньо и Цачев. За Пирин много активен бе Коцев, но опитите му да затруднят капитана на домакините Петков бяха безуспешни.

Именно Цачев можеше да накаже отбора, в който игра през есента, но стреля много неточно в 79-ата минута.

След много слабо второ полувреме резултатът остана непроменен. Левски победи с 2:0 и прибави три точки към своя актив.

Очакваше се мачът от трибуните на "Герена" да наблюдава собственикът на Левски Тодор Батков, но за пореден път него го нямаше.