3. Безидеен Левски падна с 0:2 от Черноморец (Одеса) във втората си контрола в Австрия (видео)

Повторен дебют за "сините" направи Станислав Ангелов, Гаджев с едно полувреме

Отборът на Левски записа първа загуба в контролите по време на подготвителния си лагер в Линдабрун, Австрия, след като днес отстъпи с 0:2 пред Черноморец (Одеса).

Това бе втората приятелска среща на "сините" на австрийска земя, като в първата те победиха със същия резултат друг украински тим - Металург (Донецк).

Наставникът на Левски Илиан Илиев не води момчетата си днес, тъй като замина за Сараево, където ще наблюдава първият мач от квалификациите в Лига Европа между отборите на ФК Сараево и Хибърниънс от Малта.

Иначе повторен дебют за "сините" направи Станислав Ангелов - Пелето, който изведе и отбора с капитанската лента.

Юношата на клуба Владимир Гаджев, пък започна като титуляр и остана на терена само през първта част, след като доскоро лекуваше травма и все още не е в оптимална кондиция.

В този мач помощник треньорът на Илиан Илиев - Николай Митов, даде шанс на цели 7 юноши, сред които Василев, Ангелов, Гочев, Г. Илиев, Тонев, Чаворски и Яначков.

Двубоят започна равностойно, като в началните минути "сините" бяха по-комбинативни от съперника си. След няколко неуспешни центрирания на Райков, Марсиньо отне една топка от отбраната на противника пред пеналта му и намери Гаджев, който напредна, ала ударът му бе блокиран от защитник на Черноморец.

180 секунди по-късно Рамос получи на десния фланг и върна на границата на пеналта за Прохазка, който стреля от движение, но покрай вратата.

След първите 20 минути обаче, украинците се окопитиха и започнаха да създават проблеми на българската отбрана. Първо Бакай шутира от средна дистанция, но Илиев спаси, а впоследствие Бурдужан можеше да засече с глава, ала остана под топката.

Така се стигна до 27-ата минута, когато Риера овладя пред наказателното поле на Левски и намери елегантно Бурдужан, който останал сам срещу Пламен Илиев не сбърка, 1:0 за украинците.

Веднага след подновяването на играта Левски бързо можеше да изравни, след като Марсиньо намери Карвальо в наказателното поле на Черноморец, но ударът на нападателя бе блокиран от бранител на състава от Одеса.

Аатаките на украинците обаче продължиха и Бурдужан изтърва добра възможност да удвои резултата.

Това все пак стана факт в 34-ата минута, когато Бергер засече страхотно с глава центриране от корнер, пращайки кълбото в горния десен ъгъл на безпомощния Пламен Илиев.

В самия край на полувремето Риера може да направи 3:0, след като след центриране от десния фланг, топката прехвърли отбраната на Левски и стигна до непокрития нападател на Черноморец, който от няколко метра стреля над българската врата.

Втората част стартира спокойно, като украинците първи получиха добра възможност за гол. В 59-ата минута Матос засече с глава центриране отляво, но Пламен Илиев показа страхотен рефлекс и спаси с една ръка.

Като цяло обаче, темпото през тази втора част бе далеч по-слабо, като в нея преобладаваха по-често и неточните подавания. В 66-ата минута Башлиев пусна към Христо Йовов, който пробва да стреля покрай вратаря, но твърде слабо и Безутошний изби в корнер. 2 по-късно Йовов стреля силно от дистанция, но над вратата.

Така се стигна до 75-ата минута, когато "сините" изтърваха и най-добрата си възможност в мача. Тогава Опоку проби страхотно по левия фланг и подаде за Тонев, чийто удар от точката на дузпата обаче бе спасен от стража на Черноморец.

До края на мача се запомни само едно хубаво спасяване на младия страж Василев, който в 77-ата минута се намеси блестящо след удар от дистанция на Васин.

Резултатът обаче остана непроменен и така Левски загуби втората си контрола в Линдабрун с 0:2 от украинския Черноморец Одеса.
Хебър благодари на Роман Цветков за оцеляването на клуба

Ръководството на тима изрази благодарности към помощта от местния бизнесмен

ЦСКА продължава кампанията за абонаментни карти

Мачът със Септември София ще е последния при затворен Сектор "Г"

Йовичевич: Трябва да сме максимално енергични

Новият треньор на Лудогорец - Игор Йовичевич, говори преди заминаването на отбора за Чехия

Черно море без основен защитник срещу Славия

Наставникът на Черно море Илиан Илиев определи група от 21 футболисти за гостуването на Славия

В Черно море са убедени, че звездата им ще поскъпне

В Черно море са убедени, че цената на Виктор Попов ще скочи в следващите месеци и той ще стане още по-примамлив за чужди клубове през зимния трансферния прозорец

Левски задържа едностранно титуляр, търси отбор на нов

Левски ще задейства важна опция, за да задържи поне за още един сезон Карлос Охене

Великов проговори за раздялата с Хебър

Раздялата на Хебър с Веселин Великов бе малко неочаквана, защото дойде след равенството 0:0 в гостуването на Локомотив в София