3. Берое срази Литекс и става втори, продължава да мечтае за Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Берое срази Литекс и става втори, продължава да мечтае за Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Заралии” се наложиха у дома с 3:1, Бьорн Маарс направи шокиращ пропуск

Берое постигна много важна победа над Литекс в двубоя от 30-ия кръг на А група, който се проведе на стадиона в Стара Загора. Заралии се поздравиха след 3:1 и продължават да мечтаят за класиране в турнира Лига Европа. С този успех отборът на старши треньора Петър Хубчев събра актив от 51 точки, колкото имат и Литекс, и Локо (София). ЦСКА падна до петото място с 48 точки.

Така, заралии станаха втори в класирането. Локо (Сф) е трети, а Литекс – четвърти.

Голмайстори за победителите станаха Елиаш, който бе точен на два пъти, и Атанас Зехиров, който вкара много красив гол. Попадението за „оранжевите” реализира Бьорн Маарс, но представянето му в този двубой ще се запомни най-вече с шокиращ пропуск на празна врата.

Това бе седма победа като домакин за Берое от началото на сезона. Срещата бе изгледана от националния селекционер Ивайло Петев.

Двата съперника играха динамично, атакуващо и приятно за окото. Двубоят започна по великолепен начин за домакините. Още във втората минута резултатът бе открит в тяхна полза. Кристиян Малинов се подхлъзна в много опасна зона, което позволи на Елиаш да овладее топката и от дъгата пред наказателното поле отправи силен удар по земя – без никакъв шанс за Винисиус.

Футболистите на Литекс обаче успяха бързо да се отърсят от ранния гол и възстановиха равенството след седем минути игра. Иван Горанов отправи много добро центриране в наказателното поле, там нападателят Бьорн Маарс Йонсен надскочи всички и с глава се разписа. Това бе едва второто негово попадение, откакто пристигна в Ловеч.

През първата част „оранжевите” създадоха по-опасните положения пред вратата на Илко Пиргов. Илия Миланов можеше да даде преднина на своите. Той отправи опасен удар с глава, след като засече от пряк свободен удар, но топката профуча покрай дясната греда.

36-ата минута на двубоя ще се запомни със страховития пропуск на голмайстора за Литекс Бьорн Маарс. Пиргов излезе извън наказателното поле неубедително, за да спре атака на гостите, Асприля овладя и веднага пусна към норвежеца, който на напълно празна врата шутира много силно и също толкова неточно в аут. Явно това е било последната капка за търпението на феновете на Литекс. През второто полувреме те издигнаха транспарант, който гласеше: „Йонсен Вън”.

Емоциите и страстите на терена не липсваха. Няколко от атаките на Берое бяха спрени със сигнали за засада, което изнерви треньора Петър Хубчев и той избухна в определени ситуации. Четвъртият съдия се наложи да го предупреди.

През второто полувреме темпото на игра и желанието на двата отбора за победа се запази. Атаките не спираха, но домакините бяха тези, които имаха повод за радост. В 70-ата минута Атанас Зехиров вкара изключително красив гол. Той взе топката в половината на Литекс, напредна уверено и от границата на наказателното поле отправи неспасяем бомбен удар.

В 82-ата минута голмайсторът Елиаш сложи точка на спора с плътен удар по земя. Мапуку навлезе в наказателното поле и отправи удар, който бе отразен от вратаря, но топката попадна в бразилеца и той не сгреши за крайното 3:1.