3. Бензукан провали Левски в последната контрола на австрийска земя

Бензукан провали Левски в последната контрола на австрийска земя

"Сините" допуснаха пълен обрат до 1:2 и уважиха Аустрия във Виена, отличен Дани Младенов пред погледа на Батков

Левски загуби последната си контрола от втория подготвителен лагер, който се проведе в Австрия. „Сините” наивно отстъпиха с 1:2 на вицешампиона на страната Аустрия пред 4000 зрители на стадион „Франц Хор” във Виена. Тимът на Ясен Петров допусна пълен обрат през второто полувреме, но все пак показа добра игра в проверката, която се яви представяне за австрийците. В 87-ата минута фатално сбърка влезлият като резерва Шакиб Бензукан, след като през първото полувреме Гара Дембеле реализира перфектен гол. Отлични впечатления остави още едно ново попълнение – крилото Дани Младенов.

Срещата бе наблюдавана на живо от президента на софийския гранд Тодор Батков, който напоследък рядко посещава мачове на собствения му клуб. На стадиона във Виена бе и Димитър Иванков, който пристигна със своя Бурсаспор на подготовка в Австрия.

Левски започна със следния състав: Петков, Мулдер, Милиев, Иванов, Минев, Йовов, Гаджев, Младенов, Тасевски, Жоазиньо, Дембеле. Така може би ще изглежда единайсеторката на „сините” през новия сезон по последни думи на треньора Ясен Петров.

Новото попълнение от Пирин (Благоевград) Даниел Младенов затвърди добрите впечатления и даде сериозна заявка за титулярно място, след като в началните минути имаше добри изяви както в предни позиции, така и в задни.

След по-активна игра в първите минути Левски стигна до откриването на резултата. Дани Младенов изведе в коридор Гара Дембеле сам срещу вратаря Линднер, французинът със самочувствие го прехвърли като изявен голмайстор и реализира второто си попадение в контролите.

„Сините” продължиха да контролират играта до почивката, като същевременно Георги Петков неутрализира всички по-опасни действия на австрийците. Точно преди края на първото полувреме Левски получи 100-процентов шанс да удвои аванса си, но Влади Гаджев не успя да се възползва от грешката на противниковата отбрана. Преди това и Йовов бе в подобна ситуация, но прехвърлящият му удар извън пеналтерията прелетя над напречната греда.

Веднага след подновяването на приятелската среща равенството бе възстановено. Линц се разписа при изпълнение на ъглов удар.

В хода на мача Ясен Петров пусна Телкийски, Христов, Станчев и Иса, а на техните места излязоха Минев, Тасевски, Мулдер и Дембеле, като холандецът получи някаква контузия. В последните десет минути Бензукан влезе на мястото на Милиев, най-добрият за софиянци Младенов отстъпи мястото си на Огнянов, а Балтанов замени Йовов.

Три минути преди края Левски наивно допусна обрат в свой ущърб. Бензукан, който бе влязъл едва преди седем минути, сериозно намали шансовете си да бъде титуляр, след като се подхлъзна, а Тифнер се възползва от грешката и от 12-13 метра отбеляза за крайното 2:1 в полза на Аустрия.

Все пак Левски остави добри впечатления в контролата. Особено в „синия” лагер трябва да са доволни от Даниел Младенов, който асистира за гола на Дембеле, и създаде всичко по-интересно в атака.

Така равносметката за отбора на дуета Ясен Петров и спортния директор Георги Иванов в контролите е една победа, три загуби и един прекратен мач при 0:1.

Левски се прибира утре вечерта около 20:00 ч в София, а идния четвъртък от 21:00 ч среща ирландския Дъндолк в първи мач от втория квалификационен кръг на Лига Европа.

Левски: Петков, Мулдер, Милиев, Иванов, Минев, Йовов, Гаджев, Младенов, Тасевски, Жоазиньо, Дембеле (Телкийски, Христов, Станчев, Иса, Бензукан, Огнянов, Балтанов)

Добрин Гьонов: Всяко начало си има край