3. Базил де Карвальо донесе успеха на Левски над 7-ия в Румъния

Базил де Карвальо донесе успеха на Левски над 7-ия в Румъния

"Сините" се наложиха над Пандури с 1:0 във втората си контрола за деня и последна за лагера в Австрия

Трета победа по време на подготвителния си лагер в Линдабрун, Австрия, записа родният Левски, след като във втората си контрола за деня се наложи с 1:0 над завършилия на 7-о място през миналия шампионат в Румъния тим на Пандури. Това бе последната проверка за "сините" на австрийска земя, утре те се прибират обратно в България.

Единственото попадение в мача бе дело на Базил де Карвальо в 17-ата минута след хубава асистенция на бразилеца Марсиньо, който в пореден мач организираше играта на "сините".

Станислав Ангелов отново изведе своите с капитанската лента, а двубоят започна с 15 минути закъснение заради проливен дъжд над Линдабрун.

"Сините" доиграха мача с човек по-малко, след като Кристовао Рамос получи набързо два жълти картона в 87-ата минута.

В по-ранния си мач днес, Левски завърши наравно 3:3 с третодивизионния австрийски Соленау, като в този сблъсък Илиан Илиев заложи предимно на юношите и очертаващите се като резерви Милиев, Башлиев и Опоку, въпреки че ганайският футболист най-вероятно ще се пребори за титулярно място със Симеон Райков.

В следствие на сблъсъка със Соленау, Илиев можеше да използва само Иво Иванов и Христо Йовов като резерви в мача с Пандури, но към края на двубоя все пак пусна в игра Тодор Чаворски, който вкара и последния гол в мача с австрийците.

Двубоят започна равностойно, като в началните минути и двата отбора сбъркаха доста пасове, основно заради подгизналия терен.

Първият удар в мача дойде по посока вратата на българите, но премина високо над напречната греда на Пламен Илиев. В 11-ата минута Марсиньо направи страхотен пробив през центъра, премина през трима противникови футболисти и шутира с десния крак, ала стражът на Пандури внимаваше и спаси.

Така се стигна до 17-ата минута, когато Левски съумя да излезе напред в резултата. Марсиньо намери Гаджев в центъра, който му върна на дясното крило, бразилецът с едно докосване подаде за Карвальо в пеналта, а нападателят с десния крак не сбърка, давайки аванс на българите - 1:0.

След гола "сините" заиграха по-спокойно и успяха да притиснат съперника в половината му. В 25-ата минута Левски можеше да води с 2:0, след като Рамос изведе Карвальо в наказателното поле, нападателят опита удар по диагонала, който премина над вратата.

10 минути по-късно пък се откри страхотна възможност за Райков. След хубава комбинация между Прохазка и Марсиньо, Райков бе намерен непокрит в лявата част на наказателното поле, но ударът му премина високо над напречната греда на румънците.

До края на полувремето нов гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за българите.

Втората част стартира спокойно, а в 54-ата минута дойде и най-чистото положение до момента за Пандури. Тогава Григораш бе изведен сам срещу Илиев, който скъси ъгъла му, нападателят стреля, ала топката премина покрай вратата на Левски.

Като цяло обаче "сините" бяха по-пасивният тим през тази втора част, като чакаха възможностите си основно на контраатака.

В 71-ата минута Григораш бе намерен непокрит на границата на пеналта, ала ударът му премина критично близо до лявата греда на Пламен Илиев.

В последните 15 минути румънците натиснаха здраво, но Пламен Илиев се намеси решително при шутове на Григораш и Максим.

Така дойде 87-ата минута, когато Рамос бе изгонен за два жълти картона в рамките на няколко секунди. Първо крилото извърши фаул, за който бе декориран в жълто, а след това репликира съдията, за което бе пратен преждевременно под душовете.

До края на мача обаче нов гол не падна и така Левски спечели 3-а победа в контролите си в Линдабрун, след като се наложи с 1:0 над румънския Пандури.

Резултатите на Левски от контролите в Австрия:

01.07. - Левски - Металург Донецк (участник в Лига Европа) 2:0
05.07. - Левски - Черноморец Одеса 0:2
07.07. - Левски - Дьор (3-то място в първенството на Унгария, участник в Лига Европа) 2:1
10.07. - Левски - Соленау 3:3
10.07. - Левски - Пандури 1:0
Фен на Спартак Варна зададе въпрос на Павлин Николов

Богомил Ганчев иска отговори от собственика на "соколите"

Павлин Николов: Има два пътя пред Спартак Варна

Президентът на Спартак Варна съвсем скоро официално ще се оттегли от "Коритото"

Александър Димитров обяви списъка на България U21 за последните квалификации

Националният ни отбор се изправя срещу Германия и Израел

Хебър благодари на Роман Цветков за оцеляването на клуба

Ръководството на тима изрази благодарности към помощта от местния бизнесмен

ЦСКА продължава кампанията за абонаментни карти

Мачът със Септември София ще е последния при затворен Сектор "Г"

Йовичевич: Трябва да сме максимално енергични

Новият треньор на Лудогорец - Игор Йовичевич, говори преди заминаването на отбора за Чехия

Черно море без основен защитник срещу Славия

Наставникът на Черно море Илиан Илиев определи група от 21 футболисти за гостуването на Славия