3. Банско беше на косъм от сензация срещу Хасково

Банско беше на косъм от сензация срещу Хасково

Втородивизионният тим победи с 2:0 на "Св. Петър", но отпадна

Отборът на Банско победи с 2:0 елитния Хасково-2009 в мач-реванш от осминафиналите за купата на България. С общ резултат 3:2 отборът на Хасково продължава на четвъртфиналната фаза за купата на страната. Още след първия съдийски сигнал футболистите на Банско тръгнаха в атака с цел да заличат пасива от първия мач, който загубиха с 0:3.

В 10-та минута след отлично центриране на Венцислав Бенгюзов от дясно в наказателното поле на гостите Мартин Станкев не остави никакви надежди за стража на гостите Банков за 1:0. След почивката футболистите на домакините отново окупираха вратата на Хасково.В 50-та минута Венцислав Бенгюзов навлезе в наказателното поле на гостите, шутира от движение, кълбото улучи дясната странична греда и се спря зад вратаря Банков за 2:0.

Това сякаш окрили възпитаниците на Александър Томаш, които търсеха отбелязването поне на още един гол за да се стигне до продължение на срещата. В 70-та прострелно центриране в наказателното поле на гостите от страна на Мартин Станкев, но Хазуров и Шишков се разминаха с кълбото и не успяха да го отклонят във вратата на Банков. В даденото три минутно продължение от главния арбитър пропуск направи Боби Хазуров и при това положение лиши отбора си от по-голям успех в този двубой.

Най-грозният момент бе когато Емил Ангелов-Бабангида изрита най-добрия футболист на домакините в този мач Венцислав Бенгюзов, но главният съдия подмина ситуацията.

Хасково се класира за четвъртфиналите, където вече са Литекс, Локо (Сф), Локо (Пд) и Черно море.

"Заслужена победа на нашия тим. Тотално надиграхме члена на А група отбор на Хасково. Жалко че заради неточна стрелба на Виктор Шишков и Боби Хазуров отпаднахме от по-нататъшната фаза за купата на България. Най-важното е че приключване годината с отлична игра и победа на стадион Свети Петър", сподели изпълнителният директор на Банско Йордан Баряков, цитиран от БТА.

ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА