3. Автогол даде тон на плах Левски за класика над Любимец (ВИДЕО+СНИМКИ)

Автогол даде тон на плах Левски за класика над Любимец (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" изиграха поредния си блед мач на "Герена"

Отборът на Левски очаквано се върна на победния път, след като днес се наложи над новака Любимец с 3:0. Срещата се игра на стадион "Георги Аспарухов" и бе от програмата на 20-ия кръг на родната "А" група.

Славчо Шоколаров даде аванс на столичани, вкарвайки си автогол в 42-ата минута, а 2:0 направи Родригес в 55-ата. Крайното 3:0 оформи Антонио Вутов в даденото от рефера продължение.

"Сините" пропуснаха много възможности в началото и трябваше да треперят до края на първата част, за да излязат напред в резултата. Още в самото начало на срещата Туре и Цонев имаха по една добра възможност, но ударите им не намериха целта.

В 25-ата минута пък дойде първата чиста за възможност за домакините. Тогава Нуно Пинто навлезе в наказателното поле отляво, стреля по земя по диагонала, но Рашков спаси с крак.

В следващата атака Гаджев опита дълъг пас за Мулдер в наказателното поле, той продължи с глава за Родригес, който също стреля с глава, ала покрай вратата.

120 секунди по-късно "дините" изтърваха най-чистата си възможност, след като Огнянов излезе очи в очи с Блажевич, но вратарят изби умело топката.

Натискът на Левски продължаваше да се усилва, докато отбраната на Любимец действаше изключително стабилно. В 42-ата минута обаче именно след грешка в отбрана "сините" поведоха в резултата. Тогава Родригес проби по лявото крило и центрира остро в наказателното поле на Любимец, където след няколко рикошета Шоколаров я вкара злощастно в мрежата си.

Малко след гола Туре засече с глава центриране от фаул, но топката премина малко над напречната греда.

През втората част столичани продължиха да са по-активни, търсейки нов гол, който да ги поуспокои.

И той падна още в 55-ата минута, когато Родригес финтира с тяло двама бранители на Любимец и остана очи в очи с Рашков, стреля силно с десния крак и удвои аванса на своите.

След този гол "сините" намалиха оборотите, а гостите погледнаха по-смело към вратата на Блажевич. В 62-ата минута Вълчанов засече с глава центриране от корнер, но прати топката над вратата.

В 68-ата пък Будинов центрира фалцово в пеналта на Левски, Пинто подцени ситуацията, а Тевия изскочи от задна позиция, но стреля нескопосано от много изгодна позиция.

В 76-ата минута пък "дините" имаха претенции за дузпа за фаул на Пинто срещу Панов, но такава не бе отсъдена. 6 минути по-късно Вълчанов центрира добре за Огнянов, който опита ножичен удар, ала не намери добре топката и тя излезе в аут.

В 90-ата минута Гаджев центрира по земя отдясно в наказателното поле на гостите, където непокритият Родригес от няколко метра уцели крака на Рашков.

В даденото от рефера продължение пък, Пинто напредна по лявото крило и центрира в наказателното поле, където Вутов засече с левия крак за 3:0.