3. Арда подчини украинци в Турция

Арда подчини украинци в Турция

Футболистите на Тунчев с 2 от 2 в контролите

Арда (Кърджали) се справи със стабилния украински отбор Зоря (Луганск) с 2:1 в контролна среща.

Новият централен нападател Преслав Боруков вкара дебютно попадение за кърджалийци, след като покачи на 2:0 в 34-ата минута. Жуниор Палмарес откри резултата във 2-ата минута за отбора на Арда, а в средата на втората част се разписа Назарий Русин, оформяйки крайното 1:2.

Още във 2-ата минута Жуниор Жуниньо се възползва от грешка на украинската защита, пое топката от Илия Юруков и от близо я прати зад вратаря Дмитро Мацапура. След гола украинците създадоха две положения, като при едно от тях Анатоли Господинов трябваше да се разтяга максимално, за да отбие удара на Фофана.

В 34-ата минута Деян Лозев получи топката на дясното крило и центрира в наказателното поле, където Преслав Боруков се освободи от един бранител и елегантно реализира за 2:0. Пет минути преди края на първата част Максим Клан стреля опасно, но отново Господинов показа майсторство и спаси.

Назарий Русин, който беше известен от периода си в Динамо Киев, върна едно попадение в 73-ата минута. Той получи подаване от ляво от резервата Ермолов на около 10-ина метра от вратата и я прати в мрежата на Арда.

Така футболистите на Александър Тунчев вече са с два успеха от два мача в Турция, след като успяха да победят Аланияспор с 4:0. Сега им остават спаринги с Динамо Москва и Вендсисел.

НА ЖИВО: ЦСКА - Септември (София) (СТАРТОВИ СЪСТАВИ)

Проследете мача на живо с картина при нас

Новият треньор на Берое: Целта ни е да сме в Топ 8 и да си гарантираме спасението

Хосу Урибе осъзнава на какво място е попаднал

Крушарски: Никой не ме е търсил да купи Локомотив Пловдив

Собственикът на "смърфовете" е направил последната си визита на "Лаута"

Левски със съобщение за феновете преди Ботев Пловдив

"Сините" обявиха маршрута, по който феновете трябва да се движат

Ботев Пловдив обяви всички мерки за сигурност преди Левски

Вижте къде ще бъде ограничено движението и как ще се гарантира реда по време на мача