3. "Акулите" на Балъков вкараха два на "италианския" Ботев и оглавиха класирането

"Акулите" на Балъков вкараха два на "италианския" Ботев и оглавиха класирането

Черноморец (Бургас) ще търси нова победа в първенството на „А” група при домакинството си срещу Ботев (Пловдив).

Отборът на Черноморец постигна осма победа от началото на сезона в „А” група. Възпитаниците на Красимир Балъков победиха на стадион „Лазур” „италианския” Ботев (Пловдив) с 2:0.

Двете попадения в мача бяха отбелязани през първата част след точен изстрел на Ектор Гонзалес от дузпа в 11-ата и страхотен шут на Костадин Дяков в 34-ата.

След този мач „акулите” излязоха начело в класирането с 26 точки, с една повече от ЦСКА. „Червените” приемат утре тима на Миньор (Перник). Ботев пък продължава да е на дъното с едва една точка.

В началото на срещата гостите от Ботев стояха по-добре на терена, но не създадоха голови положения пред вратата на Борел.

Енрико Пичони бе заложил в стартовия си състав на едва двама българи и девет италианци. От своя страна Краси Балъков пък заложи в атака на родното дуо Чиликов – Тошев.

В 10-ата минута капитанът на Черноморец Траян Дянков бе съборен в наказателното поле и главният съдия Ангел Ангелов посочи бялата точка.

Зад топката застана Гонзалес и откри резултата в полза на своя отбор – 1:0.

„Канарчетата” от Пловдив се опитаха да върнат гола, но след добър пробив на Дзанолети, Григоров не съумя да се разпише.

Играчите на Краси Балъков изпуснаха още две изгодни голови положения чрез Мартин Тошев, за да се стигне до 34-ата минута, когато домакините поведоха с 2:0.

Костадин Дяков стреля от около 30-ина метра, Бриньоли не се намеси по най-добрия начин и топката влетя в мрежата му.

До края на първата част италианският страж спаси Ботев, след като се намеси невероятно след изстрел с глава на Георги Чиликов.

През второто полувреме двата тима не показаха добра игра, както направиха това през първите 45 минути.

Ботев не съумяваха да стигнат до добри положения за гол, а Черноморец се опитваха да владеят повече топката от съперника.

В 59-ата минута „канарчетата” имаха отлична възможност. Ребека бе изведен сам срещу Борел, но нацели горната греда.

Тежка контузия в състава на „акулите” получи Мартин Тошев, който излезе от терена накуцвайки като бе заменен принудително от Пламен Крумов.

Морини също имаше добър шанс за гол, но се засуети и топката му бе избита.

В 84-ата минута Дяков пропусна да направи преднината на Черноморец класическа, като останал сам срещу Бриньоли не съумя да го преодолее.

До края Дуду пропусна за Черноморец, а след ново разбъркване пред вратата на Черноморец, „канарчетата” не съумяха да вкарат поне почетен гол.