3. 9 гола и летящ старт за Левски през 2012 година

9 гола и летящ старт за Левски през 2012 година

Младите таланти на Левски показаха, че могат да играят красив и резултатен футбол

Левски започна зимната си подготовка с истински голов порой срещу втородивизионния кипърски Агия Напа. Сините прегазиха домакина си в първата контрола от лагера в Кипър с 9:0, в мач тотално доминиран от отбора на Николай Костов.

През първата част БГ Капело заложи на титулярите си и те успяха да вкарат 4 гола на съперника. На почивката треньорът смени целия състав и даде шанс на младите таланти от школата на клуба да покажат какво могат, а те се отплатиха с нови 5 попадения.

Прави впечатление дебютното попадение на едва 15-годишния Антонио Вутов, както и головете на двамата близнаци Цоневи - Радослав и Борислав нанизаха по една топка в мрежата на безпомощните кипърци. Тони Калво вкара гол и направи две асиситенции, а Иван Цветков се отчете с два гола и асистенция.

Тони Калво откри резулата за Левски в 12-ата минута след подаване на Иван Цветков.

В 26-ата минута ролите се размениха - този път юношата на Барселона центрира за Иван Цветков и опитният голмайстор засече с глава за 2:0 в полза на Левски.

Новото попълнение Нуно Пинто показа класа, като проби по левия фланг след половин час игра и пусна към непокрития Дарко Тасевски, а македонецът не сбърка - 3:0 за Левски.

Втора асистенция и второ попадение в мача на сметката на Иван Цветков. Испанецът изведе чудесно своя съотборник и бившият нападател на Пирин не сгреши за 4:0. Тотално надмощие на Левски срещу домакините през цялата първа част.

Стартов състав на Левски: Пламен Илиев, Дъстли Мулдер, Йордан Милиев, Сержиньо Грийн, Нуно Пинто, Христо Йовов, Владимир Гаджев, Дарко Тасевски, Тони Калво, Даниел Младенов и Иван Цветков

През втората част Николай Костов смени целия си отбор. Така след почивката всички титуляри бяха заменени и сините излязоха със следния състав: Митрев, Иванов, Старокин, Попадиин, Башлиев, Димов, Радослав Цонев, Борислав Цонев, Вутов, Арс, Христов

Головете за Левски продължиха да валят и през втората част. Младият талант Радослав Цонев, който дойде при сините от Пирин (Благоевград),  също се записа сред голмайсторите в 53-ата минута. Първо Сьорд Арс нацели гредата, но в следващия опит на тима на БГ Капело Ради Цонев направи 5:0.

Две минути по-късно холандецът Арс се поправи и вече бе точен. С премерен удар от 20 метра той матира стража на кипърците за 6:0.

7:0 за Левски след страхотен индивидуален пробив на Тодор Христов, който през центъра матира защитата и стража на Агия Напа.

15-годишният Антонио Вутов увенча дебюта си със синята фланелка с гол. Тийнейджърът се разписа от 11-метров наказателен удар, отсъден за нарушение срещу Радослав Цонев за 8:0.

Другият близнак Цонев също успя да се разпише след нова дузпа за Левски. Борислав Цонев бе спънат в наказатленото поле и сам реализира отсъдената дузпа - 9:0 за Левски в първата контрола на тима за 2012 година.

Треньорът на сините Николай Костов не може да разчита на Симеон Райков, Кирил Акалски, Стефан Станчев и Жак Коен. Те лекуват контузии. Първите двама са получили травми в последния момент.

Останалите 20 полеви футболисти играха само по едно полувреме. Дебют със синята фланелка направи 15-годишният Антонио Вутов, за когото се твърди, че щял да бъде възнаграден с договор за старанието си. Вратарите Пламен Илиев и Божидар Митрев ще пазят по едно полувреме.

0:9 Б. Цонев (80-дузпа)
АГИЯ НАПА: Савас, Мушис, Хаджарос, Ефтимиу, Козма, Мастру, Махатос, Джорджис, Керетис, Пкерилис, Аврилис
ЛЕВСКИ (I полувреме): Илиев, Мюлдер, Милиев, Грийн, Пинто, Йовов, Гаджев, Младенов, Тасевски, Калво, Цветков
ЛЕВСКИ (II полувреме): Митрев, Попадийн, Башлиев, Иванов, Старокин, Димов, Радослав Цонев, Вутов, Борислав Цонев, Христов, Арс (74-Коен)
Жълти картони: Козма (АН); Гаджев, Грийн (Л)
Митов: Няма значение, че играчите са млади

"Трябваше да спечелим този мач", каза треньорът на Септември София

Ахмедов: Труден мач, показахме, че сме колектив

Героят за Спартак Варна беше избран за играч на мача след успеха над Септември София

Цветанов: Надявам се да има хубави дни за Спартак

Треньорът на Спартак Варна говори след успеха с 1:0 над Септември София

Спартак Варна превъзмогна трусовете и победи Септември София с 1:0 (ВИДЕО)