3. 10 от Монтана удариха Черноморец насред Бургас, но отпаднаха (ВИДЕО+СНИМКИ)

10 от Монтана удариха Черноморец насред Бургас, но отпаднаха (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бургазлии се класират за четвъртфиналите с 3:2 в общия резултат

Черноморец загуби реванша с Монтана с 0:1, но с общ резултат 3:2 се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на България. Единственият гол в Бургас вкара Владимир Мичев в 7-ата минута. През по-голямата част от срещата на „Лазур” гостите играха с човек по-малко заради червен картон на вратаря Христо Иванов преди почивката.

Монтана откри в 7-ата минута и върна донякъде интригата. Мичев, който бе оставен непокрит, вкара в десния ъгъл с удар от около точката на дузпата.

Футболът иначе бе на ниско ниво. Черноморец направи два пропуска чрез Петър Атанасов, докато Миро Антонов не успя да покачи за гостите.

8 минути преди почивката Монтана остана с човек по-малко, след като вратарят Христо Иванов игра с ръце извън наказателното поле и получи червен картон. Под рамката застана резервата Васев.

Второто полувреме се игра на една врата – тази на Монтана. Черноморец обаче подходи лежерно и не успя да стигне до изравнителен гол. Пропуски направиха Манзоро, Петър Атанасов и Франсиско Гомес – Чико.

Така, в грозна продукция Монтана победи в реванша с 1:0, но в следващия кръг е Черноморец с общ резултат 3:2.