2. Берое
  3. Берое завърши сезона с класика над Нефтохимик (СНИМКИ)

Берое завърши сезона с класика над Нефтохимик (СНИМКИ)

Жуниор Мапуку наниза два гола в последния мач за през кампанията заралии

Отборът на Берое завърши сезона с класически успех с 3:0 над Нефтохимик у дома. Георги Костадинов откри резултата в полза на домакините, а на два пъти се разписа Жуниор Мапуку.

Заралии откриха резултата още в четвъртата минута. След центриране от корнер, Георги Костадинов засече топката и отблизо изведе Берое напред в резултата.

Пет минути по-късно Жуниор Мапуку удвои аванса на Берое. Нападателят на старозагорци засече центриране на Пламен Тенев с хубав удар без подготовка и отбеляза за 2:0.

Още преди почивката Берое направи резултата класически. Негов автор отново бе Маппуку. Конгоанският нападател се справи с двама бранители на Нефтохимик, навлезе в наказателното поле, преодоля и Костадин Георгиев и хладнокръвно завърши.

През втората част и двата отбора намалиха оборотите. Мапуку не получи шанс да оформи хеттрика си, като бе заменен още в 61-вата минута от Селим Керкар.

Така Берое приключва сезона със 70 точки - колкото нямат повече от половината отбори в първата седмица. Само шампионът Лудогорец, както вторият ЦСКА и третият Литекс, събра по-голям актив от старозагорци.

Нефтохимик поема към "Б" групата, приключвайки сезона с 25 точки и пето място във втората седмица.

Състави:

Берое: Макенджиев, Тенев, Дишлиев, Зафиров, Динков, Костадинов (Спировски 71'), Джоман, Зехиров (Костов 61'), Аясс, Андонов (к), Мапуку (Керкар 61').

Нефтохимик: Георгиев, Лефтеров, Жеков (к), Иванов, Янев, Орачев, Димов (Божанов 72'), Петков, Мечев (Петков 72'), Манев (Малчев 40'), Карадайъ.

Ачиари: Имахме доста кадрови проблеми, но момчетата се раздадоха