2. Берое
  3. Берое удари „мълниите” в Търговище (видео)

Берое удари „мълниите” в Търговище (видео)

Отборът на Илиан Илиев показа, че вече е готов за излизане от кризата

Отборът на Берое (Стара Загора) победи тима на Светкавица (Търговище) с престижното 3:1 като гост в мач от 10-ти кръг на родната „Виктория” – футболно първенство. Головете за гостите отбелязаха Ваня Дзаферович (2)  и Петър Димитров, а капитанът на „мълниите” Георги Георгиев оформи крайното 1:3 няколко минути преди края.

Още в 9-та минута на мача Ваня Дзаферович огорчи феновете на домакините, вкарвайки за 1:0. Той отбеляза с глава след чудесно центриране от левия фланг на атаката на гостите. Натискът на заралии продължи и добри възможности за гол пропуснаха Емил Ангелов и Петър Димитров.

Футболистите на Илиан Илиев бяха по-активни през цялото първо полувреме, но до опасни положения не се стигаше. Чак в продължението Петър Димитров създаде интересна ситуация пред вратата на домакините, центрирайки към Ангелов, но до второ попадение не се стигна.

Втората част започна осезаемо с по-добра игра на Светкавица, но само за кратко. В 57-та минута Кънев опита  добър изстрел, който обаче не доведе до гол. Около 120 секунди по-късно Шоколаров пробва удар от около 35 метра, който също бе неуспешен.

В 64-та минута гостите отчаяха „мълниите” с втори гол – отново дело на Ваня Дзаферович, и отново – след центриране. Той вкара с глава след като получи добра висока топка от корнер, изпълнен от лявата страна на вратата на Светкавица.

Петнадесет минути преди края на редовните 90 минути Петър Димитров вкара трети гол след добър пас по лявото крило и самостоятелна акция през отбраната на домакините. Така след като преднината на играчите на Илиан Илиев стана класическа, зрителите на стадион „Димитър Бурков” започнаха малко по малко да напускат съоръжението.

Все пак в 81-та минута капитанът на Светкавица Георги Георгиев зарадва останалите фенове, оформяйки крайния резултат – 1:3 след добро центриране от фаул на Магди. С победата Берое вече има 7 точки, а тимът от Търговище остава на последното 16-то място с актив само от една т.

Ачиари: Имахме доста кадрови проблеми, но момчетата се раздадоха