2. Берое
  3. Берое се смили с 2:0 над Светкавица в отсъствието на Бабангида (+видео и снимки)

Каядо и Стефан Велев се разписаха за домакините

Отборът на Берое се поздрави с победа с 2:0 при домакинството си на Светкавица (Търговище). Заралии играха срещата от 25 кръг на "А" група без своя основен нападател Емил Ангелов, но съперникът в лицето на изпадащия тим не предполагаше сериозни мъки на стадион "Берое". Още през първата част избраният за играч на феновете на беройци Каядо Диас откри, а Стефан Велев оформи крайното 2:0 през второто полувреме. Възпитаниците на бъдещия треньор на Левски Илиан Илиев превъзхождаха противника през почти целия мач и могат само да съжаляват за пестеливото изражение на резултата.

Домакините от Стара Загора започнаха спокойно двубоя, като разиграваха търпеливо в централната зона. Новакът в „А“ група Светкавица не представляваше сериозен дразнител за заралии, които през пролетния полусезон демонстрират много качествена и резултатна игра.

Още в 5-та минута Тодор Христо бе изведен сам в предни позиции от Каядо, но страничният рефер вдигна флага си, за да сигнализира за засада. Това само мотивира състава на Илиан Илиев и той продължи да атакува. В 32-та минута Каядо центрира от фаул от малък ъгъл, след което вратарят на гостите не се намеси добре и остави топката в игра в собствения си пеналт. Еромоигбе и Абушев бяха на мястото на събитието, но и двамата не успяха да се възползват и да отбележат за 1:0.

Пет минути по-късно звездата на домакините Каядо Диас откри резултата след центриране отляво на Стефан Велев. Каядо бе много активен през целия двубой и постоянно тормозеше противниците си по фланговете, както и през центъра. След гола заралии започнаха да владеят повече време топката и да разчитат на многоходовите атаки с къси и средни подавания.

Първата част не предложи повече емоции на зрителите, а втората започна с лек натиск на гостите. Футболистите на Альоша Андонов сякаш изглеждат по-добре с всеки изминал мач, но това може би не е достатъчно за стандарта на „А“ група.

Няколко центрирания към Абушев не сполучиха, а и много подавания на  Ливраменто не стигнаха своя адресат. Очевидно в атаката на Берое не личеше остротата, която има, когато на терена е бившият футболист на Левски Емил Ангелов. Известният с прякора Бабангида състезател днес изтърпяваше наказание за жълти картони.

В 59-та минута точно Ливраменто бе в основата на втория гол за домакините. Тодор Христов демонстрира поредния си пробив отляво и центрира в наказателното поле на „мълниите“, където Абушев увисна, но Ливраменто успя да овладее и да върне красиво назад за Стефан Велев, който ниско по земята покачи на 2:0.

Няколко минути по-късно пак след центриране отляво Ливраменто успя да свали кълбото за Пенев. Пенев не успя да стреля, последва разбъркване и топката стигна до Каядо, който демонстрира силен удар, но той бе блокиран от играч на гостите.

Точно 20 минути преди края на редовното време влезлият като резерва Горанов излезе на чиста позиция. Здравко Илиев проби много добре отдясно и центрира на втората греда, където сам беше Горанов, но не успя да овладее добре и да стреля. Горанов уцели и гредата в даденото от съдията продължение. Така след пестелива игра домакините от Стара Загора се поздравиха с успех с 2:0 над изпадащия със сигурност Светкавица.