2. Берое
  3. Бабангида се завръща след 7-месечно лечение

Бабангида се завръща след 7-месечно лечение

Преди Пирин (ГД) - Берое

Утре, 2 май, от 18:00 часа “Берое” гостува на “Пирин” в Гоце Делчев в мач от XXV кръг на News7 футболно първенство. Срещата за старозагорци пропускат възстановяващият се Педро Еуженио и контузеният Венцислав Христов, който страда от леко разтежение. Извън групата останаха още Елио Мартинс, Давид Каядо, Елиаш да Силва, Георги Андонов и Борислав Стойчев, на които старши-треньорът Петър Хубчев даде няколко дни почивка. Добрата новина е, че в редиците на “зелено-белите” се завръща Емил Ангелов. Мачът ще се излъчва на живо в официалния сайт на “Берое”.

“Запознати сме с отбора на “Пирин” (Гоце Делчев), за които тази среща ще бъде важна, за да подпечатат оставането си в елита. Не очакваме по-различен двубой от изминалите досега – отново труден отбор и няма да се дадем лесно” – сподели пред камерата на клубната телевизия треньорът на вратарите Армен Амбарцумян.

“Очаквам труден мач. Момчетата от Гоце Делчев са показали, че не играят най-добрия футбол, но за сметка на това доста борбен и силов” – бе мнението на Владимир Зафиров за предстоящата среща.

Във временното класиране тимът на “Берое” се намира на осмо място с актив от 34 точки, а “Пирин” е на десето със седем по-малко.

Двата отбора са се срещали през настоящия сезон три пъти, като две от срещите са завършили с победа за заралии (за Купата на България с 1:0 и 3:1). Мачът, игран през есента, бе спечелен от „неврокопчани” с 3:2, а попаденията за старозагорци вкара Педро Еуженио.

Днес група от 18 футболисти замина за Гоце Делчев.
вратари: Иван Караджов, Теодор Скорчев
защитници: Веселин Пенев, Владимир Зафиров, Георги Динков, Здравко Илиев, Иво Иванов, Пламен Крумов
полузащитници: Алберто Лоузейро, Амир Саюд, Атанас Зехиров, Дончо Атанасов, Иван Горанов, Игор Джоман, Исус Ангелов, Мартин Райнов
нападатели: Емил Ангелов, Джери Ситое

За главен арбитър на срещата бе назначен Борислав Колев от София, а ще му помагат Николай Ангелов от Самоков и Иво Колев също от столицата. Четвърти съдия на двубоя е Георги Давидов от Велико Търново. Дежурен делегат на срещата е Николай Лилов от София, а съдийството ще се оценява от Камен Алексиев от старата столица.

Ачиари: Имахме доста кадрови проблеми, но момчетата се раздадоха