3. Заслужена победа на Левски в Плевен

Заслужена победа на Левски в Плевен

Втора поредна победа от началото на сезона, постигна баскетболният тим на Левски над плевенския Спартак, предаде кореспондентът на Novsport.com в Плевен.

Момчетата на тити Папазов спечелиха със 78:71 и се доближиха на точка от лидера Лукойл Академик.

Срещата започна равностойно за двата тима и до средата на първата част, домакините водеха с няколко точки. 2 минути преди края, "сините" обърнаха резултата - 19:18. Първата част завърши 22:18 в тяхна полза.

Втората четвърт бе най-слабата в мача. До средата и двата отбора изпълниха само по два наказателни удара. Все пак Левски дръпна със седем точки, но в 17-ата минута, след две тройки, Спартак поведе с 30:29.

Секунди след това Галин Великов оспори решение на съдията и му бе отсъден технически фаул, което позволи на Левски да завърши полувремето с преднина от една точка - 33:32.

След почивката гостите се развихриха и въпреки честите смени и прекъсвания в Спартак, в 28-ата минута столичани имаха аванс от 13 точки - 58:45.

Последните десет минути ролите се размениха. Плевенчани заиграха по-добре и в 38-ата минута, пасивът им бе едва 3 точки - 71:74.

В оставащите две минути обаче, до обрат не се стигна, а след точно изпълнените два наказателни удара от Станислав Славейков, половин минута преди края, бе фиксирано крайното 78:71 за Левски.

Най-резултатен в мача бе американецът от Левски Маркъс Хол с 26 точки. Стефан Георгиев добави 18 точки за успеха, а плевенчаните Сашо Топчов и Илия Станков също записаха по 18 точки.