3. Втора загуба за България на европейското по баскетбол до 16 г.

Втора загуба за България на европейското по баскетбол до 16 г.

Сърбия ни отвя със 110:59

Националният отбор на България за момчета U16 претърпя втора загуба на Европейското първенство в Ираклион.

Тимът ни, който допреди година бе в Дивизия B, записа поражение от седмия на миналия шампионат на Стария континент Сърбия с 59:110.

Българите изиграха много силна трета част в мача, но в останалото време отстъпваха на класния си съперник.

В последния си мач от групата баскетболистите на Янко Янков ще се изправят срещу друг от водещите отбори Германия, като двубоят на 11 август (неделя) от 16:00 часа.

Двубоят сега започна лошо за българите, които рано допуснаха голяма разлика. Те отстъпваха най-вече в подкошието, докато Сърбия стреляше и с много висока успеваемост и след десет минути игра изоставаха с 6:33.

Вторият период стартира много по-равностойно, но след силна серия в края съперникът се откъсна с 61:24.

След паузата обаче националите ни показаха характер и след страхотна трета част намалиха за 54:79, но в оставащото време сърбите отново вдигнаха разликата и спечелиха убедително.

Ив Кастение бе най-резултатен за България с 12 точки, с 11 и 7 борби е Дарио Тодоров.

Александър Везенков отново над всички при успех на Олимпиакос (ВИДЕО)

Българинът бе най-резултатен за третата поредна победа в гръцкото първенство

Везенков отново понесе Олимпиакос на гърба си за трети успех в Гърция

Българинът беше най-резултатен с 20 точки за победата над Кардица

Ню Йорк Либърти спечели титлата в женската НБА

Ню Йорк Либърти победи Минесота Линкс с 67:62 (10:19, 17:15, 20:10, 13:16, 7:2) след продължение в Бруклин в петата среща и спечели финалната серия с 3:2

Рилски спортист победи Левски в София и превзе върха в НБЛ (ВИДЕО)

Шампионът се наложи над „сините“ със 74:64

Берое с 3 от 3 в НБЛ

Гостите от Стара Загора ликуват в Шумен

Стеф Къри е с травма преди началото на сезона в НБА

Суперзвездата не успя да вземе участие в последната контрола на Уориърс

Спартак (Пл) с първа победа за сезона в НБЛ, надви Миньор

Спартак Плевен се наложи над Миньор 2015 (Перник) с 89:75 (17:16, 22:20, 29:18, 21:21) като домакин в зала „Балканстрой“ в двубой от третия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).