3. Сензация: Левски прекъсна черната си серия срещу Лукойл

Сензация: Левски прекъсна черната си серия срещу Лукойл

"Сините" надделяха с 92:77 в мач от 16-ти кръг на Националната Баскетболна лига

Отборът на Баскетболен клуб Левски прекъсна черната си серия от 11 поредни шампионатни загуби от Лукойл Академик и надделя с 92:77 в среща от 16-ти кръг на Националната баскетболна лига. Баскетболистите на Константин Папазов показаха страхотна игра при гостуването си в спортния център в Правец.

Сблъсъкът на най-силните ни баскетболните тимове започна спокойно, като левскарите изчакваха Лукойл да започне по-сериозно да атакува. "Сините" бяха напълно готови за качествата на баскетболистите на Лукойл, но домакините поведоха с пет точки още в началото. Столичани бързо се стегнаха и успяха да обърнат до 18:16 най-вече след добри изяви на Джъстин Елър и Васил Евтимов.

Втората четвърт започна отлично за Левски, който успя да поведе с цели шест точки над съперника, в който са вложени осезаемо повече парични средства. Отборната игра на момчетата на Тити Папазов бе в основата на тяхната успеваемост, а също така те показаха и страхотна стабилност в борбата под кошовете. В края на частта Шундов вкара три поредни тройки и съсипа преднината на софиянци, като те дори вече имаха пасив от 4 т.

Хауел показа страхотна бързина и точност в играта си и постоянно тормозеше играчите на "студентите". В последните секунди на третата четвърт Божидар Аврамов отблеяза 3 точки, за да оформи резултата на 66:55.

Когато всички очакваха Левски да се предаде и да преклони глава за пореден път пред този съперник, играчите на Папазов показаха какво могат. Лошо впечатление оставиха реферите, които и във двете полувремена се отличиха с много спорни отсъждания. Все пак играта бе изключително завързана и в последните четири минути дойде моментът за атака. Левски показа сърцата игра и с добрите изяви на Хауел и Евтимов победата дойде с резултат 92:77.

За "сините" Васил Евтимов реализира "дабъл-дабъл", а Бруно Шундов вкара 24 точки за шампионите, а Тодор Стойков и Брендън Хийт завършиха с по 18 и 12.

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича