3. Рилски спортист си върна на Левски

Рилски спортист си върна на Левски

Рилски спортист (Самоков) си върна на Левски за загубата във финала за Купата на България по баскетбол

Рилски спортист (Самоков) си върна на Левски за загубата във финала за Купата на България по баскетбол, след като се наложи при домакинството си с 89:75 в първия четвъртфинален двубой от Балканската лига.

Най-резултатен за домакините от Самоков беше Травис Питърсън, който отбеляза 30 точки, а капитанът Александър Груев и Симеон Найденов добавиха съответно по 17 и 19 точки, като последния овладя и 11 борби.

За "сините", които трябваше да играят без най-добрия си реализатор Арън Харпър, Златин Георгиев и Боби Фрейзър завършиха с по 16 точки, а Георги Чековски се отчете с 13. Това обаче не помогна на момчетата водени от Константин Папазов и те претърпяха поражение.

Левски започна по-добре в първите три минути и успя да дръпне със 7:2. Домакините обаче се отърсиха от първоначалния шок. Секунди преди края на частта Георгиев вкара и Рилецо поведе с 27:22. В началото на втората част домакините дръпнаха с 32:23 с добри изяви на Груев и Питърсън. „Сините” направиха добра серия от 8-2. Все пак първите 20 минути завършиха 53:44 за Рилецо.

През третата част отборът от Самоков дори успя да увеличи аванса си – 72:61. Последната част започна с тройка на невероятния в този мач Травис Питърсън. След него Симо Найденов и Павел Иванов вкараха по 3 точки за отборите и разликата остана 14 точки. До края нещата не се промениха и Рилски спортист триумфира след 89:73.