3. Рилски спортист победи Левски в София и превзе върха в НБЛ

Рилски спортист победи Левски в София и превзе върха в НБЛ

Шампионът се наложи над „сините“ със 74:64

Шампионът Рилски спортист се наложи над Левски със 74:64 (15:13, 29:27, 16:17, 14:7) като гост в зала "Триадица" в София в двубой от третия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

С третата си поредна победа Рилски спортист излезе начело във временното класиране, докато Левски допусна втора загуба от трите си срещи до момента и заема четвърта позиция.

Двата състава изиграха интересен сблъсък, като особено оспорвано бе първото полувреме. Съперниците си размениха водачеството няколко пъти преди Рилски спортист да вземе 4 точки аванс на почивката - 44:40.

Гостите от Самоков не изпуснаха водачеството през второто полувреме, макар "сините" на моменти да се доближаваха в резултата. Баскетболистите на Рилски спортист стартираха по-добре в третата част и на два пъти поведоха с 11 точки, но домакините намалиха изоставането си до 57:60 преди последния период. Левски скъси дистанцията до 3 точки пет минути преди края при 60:63, но Рилски спортист отново се откъсна и не позволи да се стигне до обрат.

Александър Янев бе най-резултатен за победителите с 14 точки и 7 борби. Юре Планинич оформи "дабъл-дабъл" от 13 точки и 10 борби, а Алън Арнет завърши с 12 точки, 6 борби и 3 асистенции.

За водения от треньорите Константин Папазов и Димитър Ангелов тим на Левски по 12 точки отбелязаха Златин Георгиев и Лъчезар Димитров.

"Сините" отстъпиха в борбата под коша (29-48), а гостите бяха по-ефективни и в стрелбата от игра (41%-36%).

В следващия кръг от НБЛ Рилски спортист ще гостува на Берое на 26 октомври, а Левски посреща Спартак Плевен на 28 октомври.

Берое с 3 от 3 в НБЛ

Гостите от Стара Загора ликуват в Шумен

Стеф Къри е с травма преди началото на сезона в НБА

Суперзвездата не успя да вземе участие в последната контрола на Уориърс

Спартак (Пл) с първа победа за сезона в НБЛ, надви Миньор

Спартак Плевен се наложи над Миньор 2015 (Перник) с 89:75 (17:16, 22:20, 29:18, 21:21) като домакин в зала „Балканстрой“ в двубой от третия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).