3. Рилски спортист и Левски с победи в НБЛ

Рилски спортист и Левски с победи в НБЛ

Рилски спортист Самоков разгроми гостуващия Черноморец Бургассъс 101:80 (19:22, 23:19, 34:16, 25:23) точки в мач от 17-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже.

Рилски спортист Самоков разгроми гостуващия Черноморец Бургассъс 101:80 (19:22, 23:19, 34:16, 25:23) точки в мач от 17-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже.

След успеха Рилски спортист се изкачи на трето място в класирането с 29 точки, на три точки зад лидера Лукойл Академик София.
След равностойно първо полувреме възпитаниците на Росен Барчовски решиха всичко през третата част, която спечелиха с 34:16 точки.

Преди финалните 10 минути Рилски спортист водеше с 19 точки - 76:57, а в края аванса на тима достигна 21 точки.

За победителите шестима играчи завършиха с двуцифрен точков актив. Бранко Миркович бе най-полезен с 21 точки, 4 борби и 6 асистенции, Христо Захариев завърши с 16 точки и 5 борби, а по 12 точки вкараха Бракстън Дюпри и Анджело Калояро.

За Черноморец Джеймс Тайлър завърши с "дабъл-дабъл" - 20 точки и 16 борби. Кирил Райков добави 18 точки, а с по 14 точки завършиха Иво Славчев и Петър Ракович.

Левски победи Ямбол със 78:67 (19:17, 27:9, 15:14, 17:27) точки в мач от 17-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.
"Сините" са на второ място в класирането с 31 точки, на точка зад лидера Лукойл Академик София.

Срещу Ямбол възпитаниците на Константин Папазов предрешиха крайния изход след силна втора четвърт. В нея баскетболистите на Левски вкараха 27 точки срещу 9 за съперника и на почивката имаха аванс от 20 точки - 46:26.

През третата част домакините поведоха с 24 точки (56:32), след което до края срещата се доиграваше. За победителите се отличиха Чавдар Костов с 33 точки, 4 борби и 3 асистенции, Марко Маринович добави 20 точки, 6 борби и 5 асистенции.

За Ямбол най-полезни бяха Мартин Дурчев с 20 точки, Станислав Говедаров с 13 точки и Неманя Милошевич с 11 точки.

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича