2. Баскетбол
  3. Рилецо изпоти здраво Левски в дербито на 4-ия кръг на НБЛ - 87:92

Рилецо изпоти здраво Левски в дербито на 4-ия кръг на НБЛ - 87:92

Баскетболният Левски се измъчи срещу Рилски спортист, но все пак успя да стигне до успеха с 92:87, в дербито на 4-ия кръг на Националната баскетболна лига. Срещата се игра в зала „Универсиада” и предложи невероятни емоции на зрителите.

Като цяло срещата бе много равностойна, а в началото двата отбора се движеха точка за точка. Наставникът на „сините” Тити Папазов се опитваше да нагоди състава си в процеса на мача, а първата четвърт завърши при резултат 22:17 за Левски.

Втората част започна по подобие на първата, но след първите й пет минути домакините започнаха да трупат преднина, която в един момент нарасна на осем точки. След това играчите на Рилски спортист се посъбудиха и започнаха да стопяват преднината на далеч по-именития си съперник. В крайна сметка хората на Папазов съумяха да се оттеглят на полувреме с две точки аванс – 51:49.

През третата четвърт гостите от Рилски Спортист излязоха на коренно променени и започнаха да мачкат своя съперник. Още в самото начало те обърнаха резултата в своя полза, а наставникът на „сините” Тити Папазов получи техническо предупреждение заради познатия си бурен темперамент. В края на частта Левски се оттегли с две точки пасив – 70:72, а развръзката остана за последната четвърт.

И четвъртата част започна изключително равностойно, а гостите всячески се стремяха да запазят преднината си до края на двубоя. Тогава Арън Харпър все диригентската палка в тима на домакините и ги поведе към обрат, който в крайна сметка им донесе и успеха. В края на двубоя Левски все пак триумфира, спечелвайки срещата с 92:87.

Най-резултатен за „сините” в двубоя бе гореспоменатият Арън Харпър, който се отчете с 30 точки. След него се нареди Доналд Коул, който завърши мача с 20 точки, 7 борби и 6 асистенции. За гостите най-добре се представи Сашо Груев, който вкара 23 точки и даде 7 асистенции. Веднага след него се нареди адашът му Угриноски, който завърши със 17 точки, 8 борби и 4 асистенции.