3. Победи за Левски и Балкан в НБЛ

Победи за Левски и Балкан в НБЛ

Балкан (Ботевград) се реваншира по категоричен начин за двете загуби от началото на сезона от Черноморец като надигра бургазлии в собствената им зала в третия сблъсък по между им с убедителна разлика от 27 точки - 95:68, предаде БТА.

Левски победи Спартак в среща НБЛ. "Сините" се наложиха с 92:77 точки след оспорвани първи 30 минути на мача и по-силна игра в края.

Срещата започна с надмощие на гостите, които до петата минута поведоха с 18:10. Последва стабилизиране в редиците на тима на Дарин Великов и обрат в края на частта до 28:19 за домакините.

Надмощието на плевенчани продължи до средата на втората част, когато гостите се "събудиха" и до почивката успяха да наваксат шест точки и да се оттеглят само с две пасив.

Второто полувреме бе изцяло за Левски. Играчите на Константин Папазов спечелиха и двете части и си тръгнаха с победата.

С 28 точки за успеха се отличи Робърт Фрейзър, 15 записа Станислав Славейков, а 14 - Доналд Коул. За домакините Цветослав Острев и Никола Трайков вкараха по 16 точки, а с 13 се отчете Джоузеф Кенърли.

В същото време отборът на Ямбол загуби от Рилски спортист (Самоков) у дома с 84:89 точки след продължение (20:18, 13:10, 20:28, 23:20, 8:13)

Това е първо поражение за тима на Иван Чолаков от Рилски спортист този сезон в досегашните им три мача. Срещата бе изключително оспорвана, но гостите показаха по-стабилни нерви и спечелиха допълнителните пет минути с 13:8 точки.

Домакините водеха със 76:74 точки, но с кош на Роб Престън две секунди преди сирената момчетата от Самоков изравниха.

За Ямбол Нинослав Тмушич и Станислав Говедаров се отличиха с по 17 точки, а Димитър Ангелов добави 15 точки. За Рилски спортист Симеон Найденов вкара 23 точки, Роб Престън - 19 точки, а Александър Груев - 18 точки.

Срещи от 21-ия кръг на Национална баскетболна лига за мъже:

Спартак (Плевен) - Левски - 77:92 (28:19, 14:21, 20:26, 15:26)
Най-резултатни:
За Спартак - Цветослав Острев и Никола Трайков с по 16 точки
За Левски - Робърт Фрейзър с 28 точки, Станислав Славейков с 15 точки, Доналд Коул с 14 точки

Ямбол - Рилски спортист (Самоков) - 84:89 след продължение (20:18, 13:10, 20:28, 23:20, 8:13)
За Ямбол - Нинослав Тмушич и Станислав Говедаров с по 17 точки, Димитър Ангелов с 15 точки, Левен Белберов с 14 точки
За Рилски спортист - Симеон Найденов с 23 точки, Роб Престън с 19 точки, Александър Груев с 18 точки, Травис Питърсън с 10 точки.