3. ОБЗОР: Лейкърс, Финикс и Сан Антонио с победи в НБА

ОБЗОР: Лейкърс, Финикс и Сан Антонио с победи в НБА

Вижте всички резултати

Кевин Дюрант записа 31 точки и 9 борби, за да изведе Финикс Сънс до победа със 114:102 над гостуващия Далас Маверикс в среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада.

Така той така стана осмият играч в историята на НБА с 29 000 точки в кариерата си, след като в момента има 29 010.

Девин Букър вкара 21 точки, Юсуф Нуркич 18 точки и 14 борби, а Райън Дън отбеляза 13 точки за "слънцата".

Лука Дончич изигра силен мач за Далас и се отличи с 40 точки и 10 борби. Кайри Ървинг реализира 22 точки, а Клей Томпсън добави 19.

ЛеБрон Джеймс завърши с "трипъл-дабъл" - 32 точки, 14 борби и 10 асистенции, а Антъни Дейвис стана първият баскетболист на "езерянците" след Коби Брайънт през 2005-2006, който открива сезона с три поредни мача с 30 и повече точки, докато Лос Анджелис Лейкърс изигра силна четвърта четвърт и победи Сакраменто със 131:127.

Де'Арън Фокс вкара две тройки, за да затвори третата четвърт и да даде 7 точки аванс на "кралете" преди финалния период. След това Лейкърс направиха серия от 21:0, а 16 от тях реализира Леброн Джеймс.

Сакраменто се бори до последно, но Антъни Дейвис беше точен в един от двата наказателни удара, а Гейб Винсент открадна топката от Фокс при последното притежание, за да подпечата победата на своя тим.

Шай Гилджъс-Алекзандър допринесе с 10 точки за серия от 22:3, която затвори първото полувреме, а Оклахома Сити развали първия мач на Лонзо Бол пред домакинските фенове от почти три години с триумф над Чикаго със 114:95.

Гилджъс-Алекзандър завърши с 23 точки, една зад лидера на отбора Джейлън Уилямс, а Чет Холмгрен добави 21 за Тъндър. Бол, който за последно игра домакински мач за Булс през януари 2022 година, отбеляза само 3 точки за 16 минути от пейката.

Никола Вучевич записа "дабъл-дабъл" от 18 точки и 13 борби за Чикаго.

Норман Пауъл вкара 22 от своите 37 точки през четвъртата четвърт, Джеймс Хардън отбеляза четири наказателни удара в последните 30 секунди и гостуващият Лос Анджелис Клипърс спечели срещу Денвър със 109:104.

Хардън завърши с 23 точки и 16 асистенции, Ивица Зубак допринесе с 24 точки и 15 борби, а Крис Дън вкара 11 точки от пейката за Клипърс.

Никола Йокич направи рекорд в кариерата си със седем тройки и записа общо 41 точки, а Джамал Мъри вкара 22 точки за Денвър.

Бостън спечели срещу Детройт със 124:118 след 37 точки на Джейсън Тейтъм.

В други срещи Минесота надделя над Торонто със 112:101, Кливлънд надигра Вашингтон със 135:116, Маями победи Шарлът със 114:106 за първи успех за сезона, Мемфис спечели срещу Орландо със 124:111, а след 29 точки на Виктор Уембаняма Сан Антонио се справи с Хюстън - 109:106.

Американска баскетболистка получи българско гражданство

Американската баскетболистка Кайла Хилсман получи българско гражданство и ще може да играе за женския национален отбор на страната ни

Резултати от НБА

Тази нощ се изиграха 10 мача

Олимпиакос и Везенков с драматична загуба от Байерн (ВИДЕО)

Българският баскетболист отново беше над всички

ОБЗОР: Лука Дончич поведе Далас към успех над Сан Антонио в НБА

Реал Мадрид с втора поредна победа в Евролигата

Реал Мадрид записа втора поредна победа в Евролигата, испанците надиграха у дома тима на Цървена звезда