3. Монтана с категоричен успех над Левски (снимки)

Монтана с категоричен успех над Левски (снимки)

Пред 450 зрители в зала “Младост”, след които и кметът на Монтана Златко Живков, едноименният отбор на домакините разгроми Левски с 80:55 (18:20, 22:18, 18:7, 22:10), предаде кореспондентът на Novsport.com.

Срещата бе от ХІХ кръг на първенството на Националната баскетболна лига при жените. Мачът започна много завързано, като двата отбора постоянно си разменяха водачеството. Гостите спечелиха първата част с 20:18, а полувремето дойдо само при две точки актив за Монтана.

След почивката домакините заиграха много стегнато в защита като Димана Макариеива успяха да неутрализира американката Хуанита Уорд. Отлично се включиха в игра Надя Симеонова и Цветомила Петрова и в 32-та мин. монтанчанки вече имаха конфортна преднина от 20 точки, която до края на мача стигна до внушителните 25 т. С 26 точки националката Димана Макариева бе най-разултатната баскетболискта в срещата. Хуанита Уорд завърши с 22 точки за отбора на Левски, като повечето от тях отбеляза през първото полувреме.

Монтана – Левски 80:55 (18:20, 22:18, 18:7, 22:10)

Монтана:
Камелия Михалкова 8, Наталия Топалова 23, Радмила Нешева 11, Димана Макариева 26, Ивелина Вранчева 5 (Надя Симеонова 4, Цветомила Петрова 3, Катрин Накова). Треньор: Славко Димитров.

Левски:
Агнеса Дойчинова 8, Петя Джамбазка 5, Хуанита Уорд 22, Диана Найденова 3, Христина Иванова 14 (Тонка Тенчева 3). Треньор: Стефан Михайлов.

Съдии: Иван Маринов, Венцислав Великов.

Зала “Младост” - 450 зрители.

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича