3. Монтана надигра Левски в женския баскет шампионат

Монтана надигра Левски в женския баскет шампионат

Възпитаничките на треньора Славко Димитров се наложиха като гости с 63:60

Баскетболистките на Монтана записаха четвърта поредна победа в първенството на националната лига при жените, предаде репортер на Novsport.com.

Възпитаничките на треньора Славко Димитров се наложиха като гости с 63:60 над Левски и по този начин си върнаха на софиянки за загубата в зала “Младост” по-рано през сезона. Домакините имаха превъзходство само през първата част, а след нея монтанчанки властваха между двата коша.

Американката Хуанита Уорд вкара 26 точки за Левски, но те помогнаха само за по-почетна затуба на отбора и. За Монтана Наталия Топалово отново бе най-резултатна с 16 т., като добави към тях 8 борби и 4 асистенции. Силно за гостенките игра и Камелия Михалкова завършвайки мача с 14 точки, 5 борби и 4 асистенции.

Левски – Монтана 60:63 (18:12, 14:19, 7:15, 21:17)
Левски: Джамбазка 10, Дойчинова 10, Найденова 7, Хуанита Уорд 26, Иванова 2 (Тенчева 5, Стойчева, Шумарова);
Треньор: Стефан Михайлов;
Монтана: Вранчева 8, Топалова 16, Нешева 12, Жельова 6, Макариева 7 (Михалкова 14, Симеонова);
Треньор: Славко Димитров;
Съдии: Марин Механджиев, Николай Петров;
Зала: “Арена Армеец 2”-100 зрители;

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича