2. Баскетбол
  3. Лукойл победи Левски с 92:82 и си осигури първото място

Лукойл победи Левски с 92:82 и си осигури първото място

Отборът на Лукойл Академик постигна важна победа с 92:82 над тима на Левски и си осигури първото място след края на сезона. В зала „Универсиада” в дербито на 20-ия кръг от шампионата на НБЛ, "студентите" изиграха страхотни последни 15 минути и логично спечелиха.

Отборът на Лукойл Академик постигна важна победа с 92:82 над тима на Левски и си осигури първото място след края на сезона. В зала „Универсиада” в дербито на 20-ия кръг от шампионата на НБЛ, "студентите" изиграха страхотни последни 15 минути и логично спечелиха.

Така с тази победа Ликойл си осигури първото място след редовната фаза от шампионата, както и домакинско предимство преди началото на плейофите. Резултатът от двубоите през сезона е 2:2 победи, а най-много точки в мача отбеляза звездата на Лукойл Тодор Стойков - 26.

Левски започна по-добре срещата и си осигури аванс от 23:20 след първата четвърт, а на полувремето резултатът бе 45:39 в полза на "сините". След това обаче възпитаниците на Петко Маринов заиграха като истински шампиони и набързо обърнаха нещата в своя полза.

След края на третата четвърт Лукойл вече водеше с 68:64. Последните 15 минути преминаха почти изцяло под диктовката на "студентите" и логично крайният резултат стана 92:82. Тодор Стойков се представи отлично за своя отбор и за поредн път доказа, че е безспорно най-добрият българския баскетболист в момента.

Имаше и доза емоции по време на срещата, след като и двамата треньори - Петко Маринов и Тити Папазов си позволиха бурно да реагират срещу съдийските отсъждания.