2. Баскетбол
  3. Лукойл надигра Левски в дербито

Лукойл надигра Левски в дербито

Шампионът Лукойл Академик записа втори успех от началото на сезона, след като спечели с 88:72 при гостуването на Левски в дербито на II кръг на Националната Баскетболна лига.

Играчите на Константин Папазов започнаха по-добре срещата и спечелиха първата четвъртина с 23:21. „Студените” обаче направиха силна втора четвъртина, спечелиха я с 19:15 и така поведе на полувремето с две точки – 40:38. Шампионите играха по-добре от „сините” и в третата четвъртина и успяха да я вземат с 20:18. Всичко в този мач обаче се реши през последната четвърт, когато играчите на Йовица Арсич доминираха на паркета и взеха частта с 16:28, което бе достатъчно за гостите да спечелят и победата в София с 88:72.

За победителите най-добри се представи Доминик Джеймс с 16 точки, Божидар Аврамов направи отличен мач и добави 14 точки. Аарън Харпър отново бе на ниво за Левски и реализира 29 точки, но и това не помогна на „сините” в двубоя в зала „Универсиада”.