3. Лукойл на крачка от девета поредна титла след разгром над Левски в Правец

Лукойл на крачка от девета поредна титла след разгром над Левски в Правец

"Студентите" се наложиха над тима на Константин Папазов с 97:72 и поведоха с 2:0 победи във финалната серия

Отборът на Лукойл Академик поведе с 2:0 във финалната плейофна серия срещу Левски, побеждавайки с 97:72 в спортния комплекс в Правец. По този начин „студентите” се доближават на една победа от девета поредна титла.

Най-резултатни за Лукойл бяха Травис Питърсън с 21 точки и Тодор Стойков с 20 точки, докато за Левски с 21 пункта се отчете Арън Харпър, следван от Стефан Георгиев с 19.

Първата част бе доста интересна и предложи на зрителите няколко обрата. Гостите от София откриха резултата чрез Георги Чековски, който реализира една точка от наказателен удар, но след това „сините” позволиха да бъдат обърнати до 7:1. След хладнокръвна игра в защита обаче отборът на Левски успя отново да поведе, довеждайки резултата до 10:7, а впоследствие дори увеличиха преднината си на пет точки. Докрая на първия период обаче „студентите” успяха да стопят преднината на гостите и дори успяха да го закрия с точка актив – 20:19.

Във втората четвърт отборът на Лукойл съумя да направи сериозна преднина на своя противник. Домакините показаха изключителна точност тройката, успявайки в 9 от 14 опита. Така „студентите” почти докоснаха победата още след втората част, завършвайки я при резултат – 60:41.

В третия период тимът на Лукойл допусна леко отпускане, което позволи на „сините” да стопят преднината от 19 на 11 точки. С основна заслуга за наваксването на пасива бе Арън Харпър, който показа много добра игра и точен мерник. За Левски през тази част се отличи и Георги Чековски, като по този начин резултатът след сирената бе – 71:60 в полза на домакините.

В последната четвърт Лукойл отново показа класа и записа сериозна преднина. През тази част за домакините се отличиха американците Питърсън и Хийт, както и неостаряващия Тодор Стойков, с чиято помощ „студентите” натрупаха преднина от 15 точки. В последствие ситуацията за Левски допълнително се утежни с напускането на Чековски, който извърши пет лични нарушения и остави съотборниците си в труден момент. Така Лукойл Академик постигна втора победа в серията при това с внушителната разлика от 25 точки – 97:72.

Третият мач от серията е в неделя от 18 часа в Зала „Универсиада” и при нова победа на "студентите", те ще се окичат за девети пореден път със златните медали.