3. Лукойл - Левски отново на финал в баскетболното първенство

Лукойл - Левски отново на финал в баскетболното първенство

Шампионът Лукойл Академик без проблеми се класира за финала на Националната баскетболна лига за мъже, след като победи като гост Рилски спортист с 97:75 точки.

Така на финала за поредна година „студентите” ще срещнат носителя на Купата на България - Левски, който в другия полуфинал постигна три поредни победи над Балкан (Ботевград).

В срещата тази вечер в Самоков интрига нямаше, след като още на полувремето шампионите водеха с 32 точки разлика - 64:32. В тима на домакините имаше сериозни кадрови проблеми, след като шестима играчи бяха с вирусно заболяване. Дейвид Бърджис не игра, а Симеон Найденов и Яне Петровски бяха на терена за кратко. С контузия е и основният плеймейкър Александър Груев.

В началото на второто полувреме разликата набъбна до 35 точки (77:42), след което гостите от София намалиха оборотите.

Домакините спечелиха третата и четвъртата част съответно с 23:21, и 20:12 точки, но това не им бе достатъчно и загубиха с 22 точки разлика - 75:97.

Най-резултатни за Лукойл Академик бяха Уили Дийн с 21 точки, Чавдар Костов с 19 точки, Перо Антич с 15 точки и 12 борби, Славко Стефанович с 14 точки и капитанът Тодор Стойков с 13 точки.

За Рилски спортист се отличиха Богдан Андонов с 19 точки, Травис Питърсън с 16 точки и Роб Престън с 13 точки. В спора за бронзовите медали ще се срещнат Рилски спортист (Самоков) и Балкан (Ботевград).(БТА)