3. Лукойл излъга Левски в голямото дерби

Лукойл излъга Левски в голямото дерби

"Студентите" дръпнаха във втората част, после се отпуснаха, но все пак победиха с 98:94

Шампионът Лукойл Академик (София) победи Левски с 98:94 (24:24, 32:22, 24:26, 18:22) точки в дербито от 21-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже.

Възпитаниците на Сашо Везенков са начело в класирането с 40 точки, а Левски на втора позиция с 38 точки.

Първата част се игра кош за кош, а във втората "студентите" поведоха с 11 точки - 54:43. Двата отбора се оттеглиха на почивка при 56:46 за домакините.

Левски започна по-добре третата четвърт и след серия от 11:3 намали пасива си на 2 точки - 57:59. В 25-та минута баскетболистите на Константин Папазов направиха обрат - 67:64. С два коша на Дарил Уоткинс "студентите" отново си върнаха водачеството в резултата - 72:69, а малко по-късно последва тройка на Павел Маринов.

Преди финалните 10 минути шампионите водеха с 80:72 точки. 1:21 минута преди сирената "сините" отново намалиха пасива си на 2 точки - 92:94, но до края за домакините точки бяха Дарил Уоткинс и Брендън Хийт.

Двубоят бе съопроведен с много нерви, а в края на третата част технически нарушения получиха Томас Масамба и Димитър Ангелов.

Най-резултатен за шампионите беше Боян Попович с 18 точки, а Брендън Хийт добави 16 точки.

За гостите Марко Маринович завърши с 24 точки, 8 асистенции и 5 борби. Младен Пантич се отчете с 16 точки и 11 борби, а 16 точки реализира и Павел Иванов.

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича