3. Лукойл Академик поведе на Левски във финала

Лукойл Академик поведе на Левски във финала

Шампионите надделяха с пет точки разлика - 81:76.

Лукойл Академик спечели първия мач от финалната серия в Националната баскетболна лига срещу Левски. Шампионите надделяха с пет точки разлика - 81:76.

Играе се до 3 успеха от 5 двубоя, така че "сините" имат възможност да се реваншират в следващите двубои.

"Сините" показаха добра игра едва в последната част на мача. За Лукойл капитанът Тодор Стойков завърши с 18 точки, а Брандън Хийт добави 16 точки и 8 асистенции.

За Левски Арън Харпър се отличи с 34 точки и 3 асистенции.

Мачът започна с превес за отбора на Тити Папазов. "Сините" поведоха с преднина от 10:2. Впоследствие обаче те не можаха да запазят аванса си, а Лукойл тотално обърна развоя на мача, като поведе с 37 на 13, но в крайна сметка не удържаха аванса си. Полувремето завърши 50:28.

Втората част бе далеч по-равностойна, но разликата остана 19 точки.

В последната третина Левски намали разликата и създаде напрежение, но не успя да стигне до нещо повече от по-почетна загуба и загуби със 76-81,

Следващата среща е в четвъртък отново от 18.00 часа в Правец. Играе се до три победи.