3. Левски завърши първи в група В на Балканската лига

Левски завърши първи в група В на Балканската лига

"Сините" биха с 30 точки Стяуа в последния мач преди елиминациите, срещат Рилски спортист на четвъртфиналите

Отборът на Левски завърши първи в своята група В на турнира на Балканската лига. Възпитаниците на Константин Папазов се наложиха в последната си среща над коравия тим на Стяуа Турабо с 92:61, с което си гарантираха първата позиция.

Най-резултатен за победителите бе Арън Харпър, който наниза 23 точки за победата, а Доналд Коул добави още 19. За гостите Алън Уигинс завърши с 15 точки и 9 борби.

Папич, Майлс и Юлиан Орбеану добавиха по още 9, но това не помогна с нищо на гостите.

Основният конкурент на българите за първото място, македонският Фени Индустри, победи ОКК Белград със 101:76 точки и също е с актив 8-2, но остава на втора позиция в класирането. Сега на четвъртфиналите Левски ще срещне Рилски спортист в българското дерби. Първият мач е в Самоков.

КРАЙНО КЛАСИРАНЕ:

Група В
1. Левски (България) 18 т. (8-2)
2. ФЕНИ Индъстрис (Македония) 18 т. (8-2)
3. ОКК Белград (Сърбия) 16 т. (6-4)
4. Морнар Бар (Черна гора) 14 т. (4-6)
5. Стяуа Букурещ (Румъния) 12 т. (2-8)
6. Спартак Плевен (България) 12 т. (2-8)

Група А
1. Ловчен Цетинье (Черна гора) 13 т. (5-3)
2. Евроинс Черно море (България) 13 т. (5-3)
3. КК Металац Вальево (Сърбия) 13 т. (5-3)
4. Рилски спортист (България) 12 т. (4-4)
5. Работнички Скопие (Македония) 9 т. (1-7)

* За четвъртфиналите се класират отборите заели от първо до четвърто място в предварителните групи на БИБЛ. Останалите три отбора преустановяват участие за сезон 2009-2010.

Четвъртфинални двойки на БИБЛ

17-ти/18-ти март 2010
Рилски спортист (България) - Левски София (България)
Морнар Бар (Черна гора) - Ловчен Цетинье (Черна гора)
Металац Вальево (Сърбия) - ФЕНИ Индъстрис (Македония)
Евроинс Черно море (Варна) - ОКК Белград (Сърбия)

* Играе се на принципа на разменено гостуване, като в първите срещи домакини са отборите с по-долно класиране в групите. Загубилите тимове преустановяват участие, а победителите се класират за финална осмица.