3. Левски загря за Панатинайкос с победа над Колосос Родос

Левски загря за Панатинайкос с победа над Колосос Родос

Днес Левски започва участието си в изключително сериозния турнир на остров Родос

Баскетболистите на Константин Папазов победиха като гост гръцкия Колосос Родос, който се състезава в елитната А1 дивизия. „Сините“  показаха много добра игра, особено в защита, и спечелиха срещата с 80-63.

През първата част домакините се откъснаха на 4 точки от българите, но през вторите 10 минути Левски заигра добре и заслужено се оттегли с преднина от 38-35 след края на полувремето.

Третата част беше равностойна, а гърците успяха да изравнят резултата и след края й той беше 56-56. През последната четвърт „сините“ не оставиха никакъв шанс на Колосос Родосос и допуснаха само 7 точки за сметка на 24 отбелязани.

Днес Левски започва участието си в изключително сериозния турнир на остров Родос, където ще вземат участие още  Панатинайкос и Паниониос. Довечера българите ще играят именно с водения от Желко Обрадович гранд, Панатинайкос.