3. Левски унищожи Балкан в Ботевград – 95:74

Левски унищожи Балкан в Ботевград – 95:74

Баскетболният Левски постигна първа победа от три мача, след като размаза състава на Балкан с 95:74. Двубоят се игра в Ботевград и бе от програмата на 24-ия кръг на редовния сезон в НБЛ

Баскетболният Левски постигна първа победа от три мача, след като размаза състава на Балкан с 95:74. Двубоят се игра в Ботевград и бе от програмата на 24-ия кръг на редовния сезон в НБЛ. Поражението за тима на Балкан пък бе 3-о поредно и ако утре Ямбол спечели своята среща, то ще излезе на 3-о място във временното класиране.

Двубоят започна нервно за гостите от София, които не бяха много убедителни в нападенията си в началото на мача. В крайна сметка хората на Тити Папазов показаха по-голяма воля и спечелиха първата четвърт с 20:15. През втората нещата не се промениха особено, като „сините” продължаваха да увеличават преднината си и да диктуват събитията на полето. Аарън Харпър поведе своите напред и на полувремето Левски вече водеше с внушителното 50:33.

Домакините започнаха добре второто полувреме и успяха да свалят с малко изоставането си. Това обаче не повлия на представянето на столичани, които бързо се мобилизираха и в края на третата четвърт имаха аванс от 19 точки – 70:51. В последната част Аарън Харпър и компания продължиха методично да мачкат своя опонент и да трупат все по-голяма преднина. „Сините” разиграваха спокойно и отговаряха на всеки кош на домакините почти без проблеми. И двамата треньори пуснаха в игра и младите състезатели, които бяха на съответните резервни скамейки, а в края гостите спечелиха с 21 точки разлика.

За победителите най-резултатен бе Аарън Харпър, който записа 26 точки, 5 борби и 5 асистенции. За състава на Балкан най-добър пък бе Мариян Тасич, който се отчете с 13 точки. Иван Лилов и Димитър Филипов пък добавиха по 12 точки, но и те се оказаха недостатъчни за благоевградчани дори за почетна загуба.