3. Левски удари Спартак в драма с продължение

Левски удари Спартак в драма с продължение

Драматичен успех с 88:82 след продължение записа тима на Левски в първия мач срещу Спартак Плевен от четвъртфиналните плейофи в Националната баскетболна лига.

"Сините" започнаха много добре срещата и поведоха с осем точки, но след това силите се изравниха и първата четвъртина завърши при резултат 20:22 в полза на гостите.  Левски спечели втората четвъртина с 19:16, като на полувремето разликата бе една точка в полза на тима на Тити Папазов.

Спартак обаче взе третата четвъртина с 16:18, като софиянци трябваше да докарват нещата до продължения, за да се спасят от изненадващо домакинско поражение.  Последната четвъртина приключи при резултат 24:23 в полза на “сините”, а след края на редовното време резултатът бе 79:79.

"Сините", които бяха втори след редовния сезон, показаха класа в продължението, взеха го с 9:3, а по този начин спечелиха и мача с 88:82.

Капитанът Стефан Георгиев вкара 22 точки за Левски, Аарън Харпър добави 20.

За плевенчани най-добре се представи Хриси Димитров, вкарал 24 точки, Илиян Станков добави 17 точки.

Вторият мач от серията е този четвъртък в Плевен от 18:00 часа.