3. Левски тресна без проблеми аутсайдера Сливен

Левски тресна без проблеми аутсайдера Сливен

Левски успя победи аутсайдера Сливен със 105:90 (35:15, 26:21, 25:19, 9:35) и се изравни на първото място с 21 точки до ЛукОйл Академик след изиграването на мача си от 12-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Студентите обаче са с мач по-малко към момента.

Левски успя победи аутсайдера Сливен със 105:90 (35:15, 26:21, 25:19, 9:35) и се изравни на първото място с 21 точки до ЛукОйл Академик след изиграването на мача си от 12-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Студентите обаче са с мач по-малко към момента.

Изходът на мача бе предрешен до голяма степен още в първата част, когато домакините имаха преднина от 20 точки. Те владееха инициативата и в следващите 2 части, като оставиха своя противник да доминира само пред последната четвърт.

Най-резултатен за Левски беше Цветелин Иванов със 17 точки, а 15 добави Стефан Георгиев. Тодор Тенев от Сливен наниза 26 точки, с три повече от втория Милен Димитров.

Отборът на Ямбол надви ЦСКА Интерлоджик с 88:61 (25:9, 24:24, 18:10, 21:18) в друг мач от кръга, с което изпревари "червените" в класирането с 1 точка.