3. Левски спечели с 90:82 срещу Спартак (Плевен)

Левски спечели с 90:82 срещу Спартак (Плевен)

"Сините" се добраха до победата в мача, проведен в столичната зала "Универсиада"

Баскетболният Левски се наложи с 90:82 като домакин на Спартак (Плевен) в среща от 11-ия кръг на НБЛ при мъжете. Двубоят се проведе в столичната зала „Универсиада”.

След изиграването на първите 10 минути „сините” имаха преднина от 26:20, а на почивката на мача Левски водеше с 52:41 след 26:21 във втората четвърт. През второто полувреме обаче Спартак стартира добре и спечели третата част с 20:13. Въпреки това, след 30 минути игра Левски все още водеше – 65:61. „Сините” спечелиха последната четвърт с 25:21, а по този начин се добраха и до победата с 90:82 в мача.

След успеха играчите на Константин Папазов заемат 2-ото място с 20 точки, докато Спартак (Плевен) е на последното 8-мо място с 12 пункта.

Левски 90:82 Спартак (Плевен) (26:20, 26:21, 13:20, 25:21)

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича