3. Левски спечели първото издание на BasketMania 2012

Левски спечели първото издание на BasketMania 2012

Отборът на Левски за деца до 12 години спечели първото издание на баскетболния турнир BasketMania 2012, който се проведе в последните три дни в Национална спортна академия

Отборът на Левски за деца до 12 години спечели първото издание на баскетболния турнир BasketMania 2012, който се проведе в последните три дни в Национална спортна академия. Надпреварата за малчуганите от шест отбора премина изключително успешно, с много емоции и приятни преживявания за бъдещите баскетболни звезди на България. За тях имаше и конкурси за умения, стрелба, и разбира се, признание за тези качества. Номер 1 в стрелбата стана Симеон Пешов от НСА, докато призът за най-добър в уменията отиде при гръцкия баскетболист Панайотис Николаидис.

Специален гост на последния ден от турнира бе баскетболистът на Рилски спортист Христо Захариев, който награди всички състезатели.

На финала Левски постигна хубава победа над гръцкия участник в състезанието ПАОК, с 56:48. Третото място зае Рилски спортист, след успех над домакина и организатор на турнира НСА, а петото място отиде при Славия.

Резултати от третия ден на турнира:

Лукойл Академик – Славия 49:54
Рилски спортист – НСА 64:35
Левски – ПАОК 56:48
Крайно класиране:

1. Левски 2. ПАОК 3.Рилски спортист 4.НСА 5.Славия 6.Лукойл Академик

Както и децата, така и организаторите на BasketMania 2012 преживяха изключителни мигове в това първо издание на турнира, и се надяват да продължат с неговото провеждане, и да успеят да го превърнат в традиция.
Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича