3. Левски спечели международен турнир в Самоков

Левски спечели международен турнир в Самоков

Баскетболният Левски спечели турнира "45 години Самел", който се проведе в Самоков. На финала "сините"с е наложиха с 88:78 над македонския Фени Индустри. С този мач двата тима загряха за предстоящото второ издание на Еврохолд Балканска лига, което стартира на 10 октомври и ще бъде открито именно от двата днешни съперника.

Срещата започна равностойно като след 10 минути игра гостите от Македония имаха минимален аванс от 2 точки за 21:19. Играчите на Фени Индустри демонстрираха по-добра стрелба от далечно разстояние в последните 3 минути на частта, след като губеха с 13:15.

Втората четвърт започна с по-добра игра на Левски. "Сините" набързо изравниха резултата след добра акция на Доналд Коул, като до средата на частта двубоят продължи да се развива кош за кош. Фени поведе след успешен наказателен удар на Бошко Йовович, 02:18 минути преди края и до финалната сирена увеличи преднината си на 4 точки за 45:41 след 20 минути игра.

След почивката македонците продължиха да водят в резултата, като преднината им стигна 6 точки за 52:46, след точен изстрел от средно разстояние на Владимир Попович. Впоследствие след самостоятелен пробив на Златин Георгиев, 5 минути преди края на третата четвърт, "сините" изравниха за 52:52. Малко повече от 3 минути преди края Левски поведе с 55:54, а след тройка на Джейсън Смит левскарите поведоха с 58:56, 02:46 минути преди края на двубоя. Станислав Славейков реализира в следващото нападение и бе фаулиран, след което бе точен от наказателния удар за 61:56. Аарън Харпър увеличи преднината на столичани за 63:56, 43 секунди преди сирената, а тройка на Павел Иванов със сирената фиксира крайното 67:56 след 30 минути игра.

Първите няколко минути на решителната последна четвърт Левски поддържаше разлика от 10 точки, но позволи на състава от Кавадарци да намали дефицита на 7 за 65:72, 6 минути преди края. Тройка на Златин Георгиев за 78:68 възстанови аванса на тима на Константин Папазов, който оттук до края на двубоя не изпусна инициативата и заслужено стигна до ценния успех.