3. Левски спечели баскетболното дерби на България

Левски спечели баскетболното дерби на България

„Сините” надвиха шампиона Лукойл с 85:78

Левски спечели баскетболното дерби на България, след като надделя над шампиона Лукойл Академик с 85:78 (20:18, 19:20, 26:21, 20:19).  Така „сините” нанесоха второ поражение на „студентите” в НБЛ и им върнаха за тежката загуба през ноември, когато отстъпиха с 61:94.

Този път обаче момчетата на Константин Папазов показаха воля и спечелиха три от четвъртините, за да се поздравят заслужено с успеха в столичната зала „Универсиада”. Трябва да се отчете обаче фактът, че Лукойл бе без две от звездите си, тъй като поради травми липсваха капитанът Тодор Стойков и Божидар Аврамов.

Въпреки това, не бива да се подценява и добрата игра на „сините” в съботния ден. Те поведоха с 6 безответни точки още в началото на двубоя и макар да демонстрираха леки колебания, спечелиха първата част с 20:18. „Студентите” дръпнаха с три пункта през втората част, но „сините” успяха да отговорят и на почивката водиха с 39:38.

След паузата срещата тръгна кош за кош, но впоследствие Левски успя да направи серия от нови 7 безответни точки и така след третата четвъртина водеше с 65:59.

Последната четвърт започна с петата тройка на Павел Маринов в срещата, последвана от нови две негови точки. Така за секунди разликата беше намалена само на един пункт, а впоследствие серията на Лукойл набъбна до 7:0 и тимът обърна резултата.

Двубоят вървеше кош за кош и до средата на частта, когато всичко започна отначало при 72:72. Впоследствие Левски поведе със 79:76 след 4 поредни точки на Марко Маринович, а малко минута преди края Уоткинс и Хийт излязоха за по 5 лични нарушения.

Впоследствие Левски игра стабилно и стигна до заслужения успех, за които най-резултатни бяха Чавдар Костов и Марко Маринович, отличили се с по 20 точки. Николай Върбанов пък блесна с „дубъл-дабъл” от 12 точки и 12 борби. За гостите Павел Маринов вкара 19, а Брандън Хийт добави 18 точки.

Така Левски и Лукойл вече си делят върха в класирането на НБЛ, след като „сините” записаха първия си успех над големия съперник от 8 опита.

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича