3. Левски спечели Балканската лига

Левски спечели Балканската лига

За втора поредна година български отбор триумфира в надпреварата

Отборът на Левски спечели финала на надпреварата в турнира за Балканската лига, надделявайки над гостуващия в столичната зала „Универсиада” черногорски тим на Ловчен със 77:65 точки.

Българите бяха по-активния и видимо по-добре подготвен тим през целия двубой, като на няколко пъти повеждаха с респектираща разлика, достигаща и до 20 точки.

Най-резултатен за тима на Константин Папазов беше Арън Харпър, който реализира 25 точки, а Доналд Коул и Стефан Георгиев добавиха по 14 точки.

Това е първият голям международен трофей за мъжкия тим на "сините". Досега в историята на клуба със златни букви бе записан успехът на женския тим на Левски от 1984 г., когато вдига Купата на европейските шампиони в Будапеща след победа над италианския Золу Виченца, завоювана на 8 март преди 26 години.

Иначе срещата в "Универсиада" започна равностойно, като водачеството постоянно се сменяше. В самия край на първата част Ловчен успя да изравни до 18:18 с точен изстрел от "тройката". Ситуацията на терена се запази и през втората част, като едва малко преди почивката домакините успяха да натрупат крехък аванс от 4 точки - 39:35.

Второто полувреме започна в духа на завършека на първото - с по-активна и успешна игра на Левски. Играчите от българския кклуб успяха да дръпнат с 14 точки и да "влязат" в последната четвърт при 46:60. В последната четвърт "сините" продължиха да трупат преднина, която на моменти достигаше до 23 точки, и заслужено спечелиха трофея.

За Левски това е втори трофей през сезона, след като по-рано тази година в Ямбол спечели и купа България Леденика.

Миналата година в състезанието триумфира друг български представител – Рилски спортист, елиминиран в това издание именно от Левски.