3. Левски смаза Черно море

Левски смаза Черно море

Отборът на Левски записа трета поредна победа в Националната баскетболна лига.

„Сините” надделяха при гостуването си на Черно море във Варна с 93:75 в 16-ия кръг на шампионата.

Баскетболистите на Тити Папазов, които надиграха вечния шампион Лукойл Академик в зала „Универсиада" миналата седмица, не дадоха шанс на съперника си да мечтае за успеха, наложиха превъзходството си още в първата четвърт на двубоя, завършила 33:17.

Домакините от Варна опитаха да обърнат нещата след почивката, но не успяха да намалят пасива си до по-малко от 10 точки.

Най-резултатен баскетболист за „сините" стана в „Зала Конгресна” бе Аарън Харпър с 27 точки. Доналд Коул добави още 15 точки, а Боби Фрейзър се отчете с 12. За варненци новото попълнение Хрисимир Димитров и младият талант Александър Янев, нанизаха по 20 точки.

Тимът на Левски си връща първото място в първенството за поне няколко часа, преди мача на шампиона Лукойл Академик срещу Рилски Спортист от 19:00 часа. Черно море пък записа 10-а загуба в първенството.