3. Левски сгази Рилецо в Балканската лига

Левски сгази Рилецо в Балканската лига

"Сините" се наложиха с 84:62 в зала "Универсиада"

Левски започна победно във втората фаза на ЕВРОХОЛД Балканска Лига. "Сините" надиграха у дома в зала "Универсиада" гостуващия тим на Рилски спортист с 84:62, след страхотно първо полувреме, в което си изградиха преднина от 21 точки.

Така Левски има баланс от 3-2, докато Рилецо е с 2-3. В тази фаза под внимание се взимат и някои от резултатите на отборите от първия етап на Лигата.

Чавдар Костов бе най-резултатен за Левски с 29 точки при стрелба 13/18. Хрисимир Димитров завърши с 12 точки. Толкова реализира и Николай Върбанов, който овладя и 9 борби.

Тери Смит бе над всички за Рилски със своите 26 точки и 5 откраднати топки, повечето от които дойдоха през второто полувреме. Христо Захариев завърши с 12 точки, а Бракстън Дюпри остана с 10.

Двата тима ще се срещнат отново в събота, отново в зала "Универсиада", но този път двубоя ще е от програмата на Булсатком НБЛ.

Състави

Левски:  Марко Маринович 5, Павел Иванов 9, Чавдар Костов 29, Димитър Ангелов, Николай Върбанов 12 (Венцислав Петков 5, Георги Кунов, Стефан Георгиев 4, Хрисимир Димитров 12, Димитър Димитров 4, Димитър Филипов 4)

Рилски Спортист: Бранко Миркович 7, Тери Смит 26, Христо Захариев 12, Бракстън Дюпри 10, Тони Гуджино (Станислав Ваклинов, Дарин Иванов 1, Любомир Киров)
Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича